Znovuobnovený spolek chce pro svou staronovou prezentaci používat například původní znak nebo razítko podle dochovaných archiválií.

„Jedním z našich prvních úkolů bude vydání Průvodce městem Přerovem, který spolek uvedl na knižní pulty už ve třicátých letech 20. století. Součástí reedice bude i kapitola o moderních dějinách Přerova a jiné části poslouží jako bedekr při toulkách městem," přiblížil některé aktivity předseda Přerovského okrašlovacího spolku Karel Žurek.

Další velkou výzvou spolku je i založení Galerie na Starém hradě a zpřístupnění historického sklepení na Horním náměstí v objektu, jehož majitelem je jeden z členů spolku. Právě zde se by se měly vedle výstav pořádat také diskuse u kulatého stolu na nejrůznější témata, zejména z oblasti kultury.

Přerovský okrašlovací spolek není prvním, který jeho předseda Karel Žurek založil. Podobné uskupení existuje od loňského roku také v Dolanech na Olomoucku. Poslední aktivitou bylo veřejné čtení publikace Paměti obce Dolany, jehož součástí byla i beseda s autory.