„Každý Přerovák zná bezprostřední okolí cyklověže, kde je neutěšený vztah veřejného prostranství. Chtěli bychom zrevitalizovat okolí cyklověže a pekárny, která se nachází v těsném sousedství. Projekt počítá se zatravněním, výsadbou květin a zelení. Lokalita není zase tak velká, aby zde vznikl třeba parčík, ale jde o to, aby toto prostředí bylo alespoň trochu důstojné. Záměr půjde do orgánů města v dubnu,“ řekl přerovský primátor Petr Vrána (ANO). Úpravy by podle něj mohly začít ještě letos a celková částka, kterou město hodlá vynaložit, je 2,5 milionu korun.

Cyklověž v PřerověCyklověž v PřerověZdroj: DENÍK/Iva Najďonovová

Stojany na kola u přerovského nádražíStojany na kola u přerovského nádraží v roce 2016.Zdroj: DENÍK/Petra Poláková-UvírováCyklisté v Přerově ocení také nové stojany na kola, které budou instalovány ve městě už od příštího týdne.

„Chceme ukázat cyklistům, kteří používají sdílená kola, že v těchto místech mohou zastavit. V první várce jich bude třináct - objeví se například na Velké Dlážce, u nemocnice, železniční polikliniky, v Bratrské ulici nebo v Kozlovicích,“ upřesnil náměstek primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Masarykovo náměstí v Přerově už má velikonoční výzdobu - kromě kraslicovníku je zkrášlené i okolí kašny.
Přerovské náměstí zdobí kraslicovník, nastrojené břízy i fotokoutek

Město podle něj rozšíří stanoviště sdílených kol o tři nová. „Dvě budou v Předmostí - u Komínu a na křižovatce ulic U Pošty, Prostějovská a 1. května, třetí by mělo vzniknout u Střední zemědělské školy,“ doplnil Navrátil.

Mohlo by vás zajímat: Jak zaparkuje kolo v cyklověži?

Zdroj: DENÍK