Protože skončí nouzový stav, nemělo by pořádání této tradiční akce nic překazit. Ohněstrůjce Pavel Novák spustí působivé světelné a hudební představení 1. ledna úderem šesté hodiny večer.

„Poslední rok byl hodně náročný, a proto jsme se s mým týmem rozhodli, že novoroční ohňostroj připravíme ve veselém a optimistickém duchu. A tomu jsme přizpůsobili i hudbu. Ohňostroj bude mít pět hudebních částí - a až na jednu budou všechny rytmické a dynamické. Ta jedna bude zase mile nostalgická a pohladí na duši,“ slibuje Pavel Novák.

Přerovští archeologové bádají poblíž slavného naleziště hromadného hrobu lovců mamutů v Předmostí.
Legendární lokalita v Předmostí vydává další nálezy, nahlédněte do farní zahrady

Ohňostroj potrvá deset minut a má být odpalován ze sedmi pozic. Provázet ho bude hudba z osmdesátých a devadesátých let minulého století.

Ohnivé gejzíry, které přivítají nový rok 2022, mohou Přerované sledovat ze břehů Bečvy a nebo okolních mostů tak, jako v minulých letech.

Nové logistické centrum společnosti Amazon pro on-line nakupování buduje v Kojetíně skupina Accolade ve spolupráci s developerem Panattoni. Prosinec 2021
Amazon v Kojetíně se už rýsuje, takto teď vypadá stavba

„V roce 2021 jsme museli ohňostroj kvůli zákazu pořádání těchto akcí oželet. Doufáme, že se tentokrát uskuteční. Chceme, aby se už lidé zase normálně bavili,“ uzavřel ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.