Zatímco jedna část politiků považuje tento krok za nestandardní, další část z nich jakékoliv „temné“ pozadí odmítá.

Odvolaný ředitel má ale za to, že je jeho náhlý odchod důkazem politických tlaků a hodlá se bránit.

Uvedené důvody jsou totiž podle jeho slov pouze zástupné. „Argumenty o tom, že jsem neplnil úkoly a jsem arogantní, považuji za nepřijatelné,“ tvrdí odvolaný šéf Technických služeb města Přerova Dušan Hluzín.

Ten se prý s podobným jednáním za své praxe nesetkal. „Už průběh výběrového řízení byl neobvyklý. Konala se dokonce tři kola výběrového řízení a dvakrát se dělaly psychotesty. Myslím, že už od začátku neměl nikdo zájem na tom, abych tuto funkci vykonával. Dopadl jsem ale nejlépe, takže mě museli přijmout,“ krčí rameny Hluzín.

Ten je podle svých slov politikou v Přerově znechucen. „Doposud jsem s komunální sférou a veřejnou správou ve městě neměl nic společného. V Přerově jsem jen sedmnáct let platil daně, bez znalosti místních poměrů. Jsem ale konsternován tím, jaké poměry panují na radnici. Odvolání považuji za poškození svého dobrého jména ze zcela politických důvodů, které navíc pouze zastírají hospodářské zájmy určitých skupin,“ tvrdí Hluzín.

Ten hodlá na toto téma rozvířit debatu na jednání městského zastupitelstva. Mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal ale uvedl, že pro odvolání zvedli ruku radní napříč politickým spektrem. „Hlasování bylo poměrně jednoznačné, pro odvolání byla drtivá většina členů,“ řekl mluvčí.

Někteří přerovští radní ale považují způsob odvolání za nestandardní. „Odvolání jsem nepodpořil, protože jsem neměl k dispozici dostatek ověřených informací, které by mě k takovému kroku opravňovaly. Navíc došlo k hlasování bez řádně předloženého materiálu a bez důvodové zprávy, jen na základě ústního podání,“ pozastavoval se třeba radní za ODS Ivo Kropáč.

Náměstkovi primátora Josefu Kulíškovi (ODS) zase vadí, že nový ředitel nestihl ani představit svou vizi, a už ve funkci skončil.

„Nebyla mu ani dána šance, aby přednesl projekt na řízení společnosti a koncepci, jak by měly Technické služby do budoucna fungovat. Tuto vizi měl ředitel představit až tento týden na výboru pro restrukturalizaci,“ doplnil Kulíšek.

Předseda dozorčí rady Technických služeb a radní za ODS Jaroslav Čermák by ale na svém hlasování nic neměnil. „Žádné politické tlaky za tím nejsou. Hlavním důvodem je neplnění úkolů, které byly nezbytné pro fungování obchodní společnosti,“ řekl Čermák.

Ten také striktně popřel kuloárové informace o tom, že má být na post ředitele Technických služeb dosazen politicky přijatelnější kandidát. „To je naprostý nesmysl,“ poznamenal.

Stejného mínění je i jednatel společnosti a radní za ČSSD Václav Zatloukal. „Nejedná se o výpověď, ale ukončení pracovního poměru, které nemusíme nijak zdůvodňovat. Ředitel byl totiž ve tříměsíční zkušební době. Za svou osobu ale jakékoliv politické tlaky striktně odmítám. Důvody byly pouze věcného rázu,“ řekl Zatloukal.

Připustil však, že on sám s výběrem ředitele Technických služeb nebyl spokojený. „Nevyhovoval nám,“ uzavřel Zatloukal.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Šéfoval tři měsíce. Odvolali ho