„Do výběrového řízení se přihlásily tři firmy, z toho dvě nesplnily podmínky z důvodu nesrovnalostí v přihláškách. V soutěži nejlépe obstála pražská firma AV Media,“ informoval mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podle něj se proti verdiktu vzápětí odvolala neúspěšná brněnská firma.

„Nepředpokládáme ale z její strany nějaké komplikace, protože svou námitku asi před týdnem stáhla,“ podotkl dále Přidal, podle kterého není projekt na digitalizaci v žádném případě ohrožen.

Zakázka za víc než 4 miliony

Zakázka na dodávku nové technologie, díky níž začne kino Hvězda promítat trojrozměrně, přijde město na více než čtyři miliony korun. Radní ale počítají s tím, že se výrazná část investice vrátí zpět do rozpočtu díky dotaci z Fondu české kinematografie. Zastupitelé i přesto svedli na svém jednání v září, kdy se tento bod projednával, bouřlivou diskusi. Důvod? Ekonomická krize.

Ředitelka přerovského kina Hvězda Alena Šišková doufá, že neúspěšná brněnská společnost nebude snahu na digitalizaci sabotovat.

„I z pohledu odborníků je vítězná firma tou nejlepší volbou. Dodává totiž přístroje do pětasedmdesáti procent multikin na celém světě. Navíc zajišťuje záruční i pozáruční servis a podle našich referencí jakoukoliv závadu na technologii přijede okamžitě opravit,“ zdůvodnila Šišková.

Ta hodlá podle svých slov začít s digitalizací kina co nejdříve.

Trojrozměrně už od 15. ledna

„Pokud půjde vše podle původního harmonogramu, uskuteční se už 15. ledna v 16 hodin první projekce, na kterou bude mít veřejnost přístup zdarma,“ řekla. Odpoledne zhlédnou návštěvníci film Cesta na měsíc 3D a ve 20 hodin pak v trojrozměrné projekci snímek Velké podmořské dobrodružství.

„Lidé si budou moci také poprvé vyzkoušet trojrozměrné brýle,“ doplnila.

Od 16. ledna se začne v přerovském kině promítat největší trhák roku, film Avatar.

Objeví se i přenosy z Metropolitní opery

Díky digitalizaci se výrazně rozšíří programová nabídka kina. „Začneme s vysíláním přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku, sportovními přenosy a chceme navázat i užší spolupráci se školami a nabídnout jim projekci výukových programů,“ vyjmenovala.

Počátkem března se v kině uskuteční festival outdoorových a zážitkových filmů s názvem Expediční kamera.