Modernizací nyní procházejí dvě frekventované světelné křižovatky v Přerově, a to mezi ulicemi Palackého a Komenského, a pak Kopaniny - Velká Dlážka. Úpravy první začaly v úterý 3. října, druhá přišla na řadu od 16. října. Práce skončí v polovině prosince.

„Obě křižovatky budou mít nová světelná signalizační zařízení. Za modernizaci zaplatíme 7 milionů 798 tisíc korun, z toho by mohla pokrýt osmdesát pět procent uznatelných nákladů dotace,“ shrnul náměstek primátora Vladimír Lichnovský (ANO).

Dopravu mezi Přerovem a Olomoucí zpomalí oprava mostku v Kokorách.
Zaškrcení tahu Přerov - Olomouc se odkládá, oprava v Kokorách začne později

Na přerovských křižovatkách se v posledních letech prováděly jen udržovací práce. Na třech byla na návěstidlech vyměněna stará žárovková světla za ledková, většími zásahy ale semafory neprošly.

Teď projdou dvě křižovatky proměnou, kterou ocení nejen řidiči, ale i chodci.

Dojde totiž k obměně řadičů s dynamickým řízením, osazení návěstidel světelnými zdroji typu LED, přibudou také detektory na detekci vozidel a chodců. Provedena bude i výměna některých stávajících stožárů, kabelových rozvodů, tlačítek pro chodce, návěstidel a svodů k návěstidlům.

Řidičům se tento týden uzavřelo kvůli opravám parkoviště u obchodního centra Přerovanka. Okamžitě to pocítila další dvě v centru města - na Žerotínově náměstí a u kina Hvězda.
Zoufalá situace. Parkoviště u Přerovanky se uzavřelo, řidičům místa chybí

„Signalizační zařízení budou rovněž doplněna o video-detektory, čímž dojde k lepší průjezdnosti křižovatek. Do budoucna systém umožní i preferenci Integrovaného záchranného systému,“ doplnil náměstek pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO). Součástí stavby jsou i bezbariérové úpravy přechodů pro chodce pro osoby s omezenou

schopností pohybu. Na křižovatce ulic Komenského a Palackého dojde i ke stavebním úpravám, a to v souvislosti s posunem stávajícího přechodu pro chodce směrem do křižovatky.