„Celé hřiště se všemi prácemi přišlo zhruba na čtyři sta padesát tisíc korun,“ řekl mluvčí přerovské vrtulníkové základny Milan Kouřil.

Ten společně se starostou Lobodic Stanislavem Hlavinkou celou akci v devět hodin ráno zahájil.

„Byli jsme si vědomi toho, že tady něco podobného chybí,“ pronesli společně při slavnostním otevírání k hloučku místních obyvatel, ve kterém byly hlavně maminky s kočárky.

Odrostlejší děti postávaly kolem vchodu na hřiště a netrpělivě čekaly na oficiální přestřihnutí pásky. Lákalo je hlavně přichystané překvapení.

Děti se vrhly na sladkosti

„Pro děti jsme na průlezky navěšeli bonbóny a sladkosti,“ dodal.

Kromě toho měly ten den všechny děti nárok na dva kopečky zmrzliny zdarma. Po oficiálním přestřihnutí pásky se pak i s rodiči nedočkavě nahrnuly na atrakce.

„Výstavba samotného hřiště, průlezek a všech atrakcí, trvala asi měsíc,“ uvedl Kouřil.

Zdi si pomalují, jak budou chtít

Předtím se však musel prostor pro hřiště pečlivě připravit.

„Na místě, kde je dnes hřiště, bývala zahrádka a její povrch jsme museli značně upravit a včas zasít trávu,“ popsal proces příprav starosta obce Stanislav Hlavinka. Okolí dětského hřiště nicméně čekají ještě drobné úpravy.

„Zdi, které ho lemují jsme museli vymalovat na bílo, aby okolí hřiště vypadalo pěkněji,“ dodal. I jejich vzhled se ale v budoucnu změní. „Aby nezůstaly tak fádní, dohodli jsme se s místní paní ředitelkou, že si děti zdi samy pomalují,“ nastínil Kouřil.

Je tu i nový sportovní areál

V Lobodicích za poslední dobu vzniklo více nových prostor. Kousek od nově otevřeného dětského hřiště nedávno vyrostl i sportovní areál.

„Zatím je zájemcům k dispozici tenisový kurt, jedno víceúčelové hřiště a letní restaurace,“ řekl Kouřil.

Do budoucna se ale plánuje rozšíření areálu.

„Chceme, aby mladí lidé, kteří v Lobodicích žijí, měli dostatek prostoru pro využití volného času. A nejen oni,“ uzavřel. V plánu je dostavět tréninkovou tenisovou zeď nebo posilovnu se saunou.

NADĚŽDA ŠVRČKOVÁ