Aby byla atmosféra blížících se svátků dokonalá, proháněla se v ohradě uprostřed sálu jehňata, a malí návštěvníci si mohli pohladit kuřátka či králíky. Pořadatelé mohli být se zájmem lidí spokojeni. Během odpoledne ji zhlédly desítky spokojených návštěvníků.

„Velikonoční výstavku pořádáme už potřetí, letos jsme ale poprvé vsadili na živá zvířata. Ta nám zapůjčili místní chovatelé,“ řekl Ján Štievko z místní organizace Českého svazu chovatelů v Horní Moštěnici.

Kromě dvou jehňat a mláděte kozy kamerunské mohli obdivovat holuby, králíky, ale sálem se rozléhalo také kohoutí kokrhání a k vidění byly i slepice, kuřátka či křepelky. „Jedna z chovatelek nám dokonce zapůjčila i morčata,“ shrnul.

Do nejrůznějších technik krášlení velikonočních vajec zasvětila příchozí Zdena Špundová, která na výstavu zapůjčila vlastnoručně zdobené kraslice a perníčky. Při pohledu na její precizní výtvory se až tajil dech.

„Nejraději pracuji se slámou a voskem, děti si ale můžou vyzkoušet obmotat vejce bavlnkou, nebo je třeba polepit těstovinovými hvězdičkami. Možností a materiálů je více,“ přiblížila. S pomocí špendlíku, zapíchnutého v pastelce, zdobila vajíčka Jana Bartoníková z Horní Moštěnice.

„Voskovky se nejprve nahřejí, a když se rozpustí, můžou jimi děti nakreslit na vyfouklá vajíčka obrázky podle své fantazie. Technika je jednoduchá a zvládnou ji i nejmenší děti,“ dodala. (pu)