Součástí svátků jara je i výstava, kterou pořádá Středisko volného času Atlas a Bios v malém sále Městského domu. Lidé na ní můžou zhlédnout ukázky paličkování, malování kraslic a nebo zdobení perníčků.

„Na náměstí bude osm dřevěných stánků – v některých bude občerstvení, v jiných se bude prodávat velikonoční zboží, “ uvedl ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Rudolf Neuls. Program s názvem Hody, hody doprovody začíná ve čtvrtek 1. dubna v 15 hodin, kdy se na podiu vystřídá několik souborů.

„První den to budou děti ze Základní a Mateřské školy Mateřídouška v Předmostí, dále dechový orchestr Haná ZUŠ B. Kozánka a také folklórní soubor Trávníček,“ vyjmenoval Neuls.

Páteční odpoledne bude patřit dětskému folklórnímu souboru Prosének, souborům a sólistům ze Střediska volného času Atlas a Bios a na závěr se představí jazzová kapela F – Dur Band Zlín.

V sobotu začíná program už o půl jedenácté dopoledne, kdy si přijdou na své milovníci Záhorské kapely a trampské skupiny Šediváci.

S ukázkou latinsko – amerických tanců se poté představí přerovská taneční skupina Isis. Nedělní dopoledne bude patřit Moravské veselce a vystoupení tanečního studia Duckbeat.