„I nadále očekáváme na většině území tvorbu ledovky,“ uvedl Tomáš Ostrožlík z Českého hydrometeorolo­gického ústavu z Ostravy.

Mrznoucí srážky potrápily především řidiče. Několika milimetrová vrstva ledu auto dokonale obalila a mnozí řidiči měli problém se do svého čtyřkolového miláčka dostat.

„Včera jsem kvůli hustému sněžení ani na silnici nevyjela. Ráno jsem chtěla zajet na nákupy, ale do auta jsem se vůbec nedostala. Bylo celé pokryto ledem, dveře nešly vůbec otevřít, přimrzly,“ popsala ranní situaci řidička z Hranic.

Včerejší přívaly sněhu zkomplikovaly sjízdnost na všech silnicích na Hranicku. Městská společnost Ekoltes nasadila v pátek do ulic Hranic veškerou techniku.

„Cesty jsme prohrnovali naprosto celou noc. Do desáté hodiny večerní byla v terénu veškerá naše technika, od 22 do třetí hodiny ráno byly na komunikacích dva traktory s radlicemi, které udržovaly hlavní tahy. Od 3 hodiny ranní pak opět nastoupila na silnice veškerá technika, kterou máme k dispozici,“ informoval Deník v sobotu po poledni ředitel společnosti Ekoltes Milan Vinkler.

Podle jeho slov v sobotu odpoledne udržovali hlavní komunikace ještě čtyři traktory a jedna multikára. Ty se především staraly o jejich dočištění.

„Na stav komunikací nemáme žádné větší stížnosti od hasičů, policistů ani záchranářů a myslím si, že mezi pátou až šestou hodinou odpolední by mělo být hotovo. Práce na sídlištích však potrvají až do příštího týdne,“ informoval Vinkler.

Jak dále dodal, hlavní komunikace jsou nyní sjízdné a schůdné.