Sobotní akce lákala na takřka celodenní program. V příštím roce má proběhnout standardní Letecký den

Akce se stala ideální výplní sobotního času, a to nejen pro rodiny s dětmi.

„Je to tady mnohem lepší, než být s dětmi někde na hřišti. Původně jsme o této akci ani nevěděli, dozvěděli jsme se o ní až ve dvě odpoledne. Hned jsme sedli do auta a jeli sem. Příští rok si na to dáme pozor a dorazíme už ráno," řekla po ukončení programu Lenka Zaorálková.

„Líbilo se nám to tady a jsme rádi, že tu zase po nějaké době taková akce byla. Snad jen některé atrakce mohly být levnější," dodala.

Se širokou nabídkou a bohatým vyžitím pro děti byli samozřejmě spokojení také další návštěvníci. Podle organizátorů jich na Den letiště dorazily až čtyři tisíce.

„Vstup byl zdarma, takže není snadné to přesně určit. Počet návštěvníků odhadujeme mezi třemi a půl až čtyřmi tisíci. Soudíme tak i podle množství zaparkovaných vozidel. Počasí nebylo úplně ideální, byla celkem zima, což se odrazilo i na faktu, že lidé z letiště odcházeli o něco dříve," sdělil Josef Jirka, zástupce ředitele letiště Přerov, které v současné době spravuje státní podnik LOM Praha.

Příchozí nadšence na letiště přilákaly mnohé originální letecké ukázky a nevšední zajímavosti z oblasti bezpečnostních a vojenských složek. „Měli jsme tady velké modely letadel z první světové války, samozřejmě velkým tahákem byl taky průlet bitevního letounu L – 159 Alca. Ale všechny ukázky byly pěkné a žádnou z nich bych určitě nepodceňoval," konstatoval Josef Jirka.

Den letiště pořádaný v říjnu byl prý výjimkou, v budoucnosti by se mělo přistoupit k obnovení tradice Leteckých dnů.

„Tentokrát šlo o takovou nárazovou věc, už v příštím roce by měl proběhnout standardní Letecký den, a to v průběhu letních měsíců. Touto akcí jsme chtěli lidem připomenout, že letiště Přerov stále existuje, existovat bude a že kontinuita činnosti přerušena nebyla," uzavřel zástupce ředitele letiště Přerov Josef Jirka.

Na organizaci Dne letiště Přerov se intenzivně podílelo 30 osob, ale podíl na zdárném proběhu mají i externí pomocníci.