„Milada Spalová je známá volejbalistka, která letos získala titul mistryně České republiky a v minulosti také řadu dalších ocenění v zahraničí, například v Turecku a nebo Polsku,“ přiblížila osobnost sportovkyně náměstkyně přerovského primátora Elena Grambličková (ODS).

Cenu města obdržela Spalová, která nyní hraje za Prostějov, za vynikající výsledky v oblasti sportu.

Dalším oceněným byl i nestor turistického sportu v Přerově Vladimír Wnuk. Ten patří k organizátorům četných turistických akcí v regionu a dodnes předává své bohaté zkušenosti mladým sportovcům. Cenu dostal za celoživotní práci v oblasti turistiky.

S velkým zaujetím se celý život věnuje amatérskému divadlu třetí držitel pamětní medaile J. A. Komenského Jan Kučera. „Loutkoherectví se pro něj stalo celoživotním koníčkem a hlavně díky jeho aktivitě dál pokračuje činnost loutkového divadla Sokola Přerov,“ zmínila se Grambličková.

Jako poslední dostal cenu vášnivý radioamatér Jiří Peček, který se své zálibě věnuje už padesát let a během této doby už navázal spojení s tisícovkami radiostanic na celém světě a obdržel i řadu mezinárodních ocenění.

„Ocenění dříve pocházela spíše z jiných míst a nebo ze zahraničí, o to více nás udělená cena města těší,“ vyjádřil své pocity Jiří Peček.