„Pořádáme ho po osmé, protože předtím se tu hasičský ples pětadvacet let nekonal. Družstvo hasičů tu funguje už dvanáct let a momentálně má 76 členů, takže je největším sportovním spolkem v obci," uvedl vedoucí družstva mladých hasičů SDH Henčlov Martin Hánečka.

Na plesu zatančily tři orientální tanečnice s křídly bohyně Isis. Druhou vsuvkou v plesovém programu byla show na téma Pomáda, ve které vystoupili členové hasičských sborů z Henčlova i Troubek.

„Podle potlesku musím říct, že to byl asi nejzdařilejší program, který jsme na plese zatím měli," dodal Martin Hánečka.

Na plesu panovala veselá atmosféra. Po půlnoci se losovala tombola, ve které byl hlavní cenou wellness pobyt v Jeseníkách.

„Líbí se nám tu. Dcera tu má kamarády, tak jsme se na ples také přijeli podívat. V mládí jsem zde hrávala volejbal," řekla Marcela Havlová z Přerova.

Dobrovolní hasiči z Henčlova sklízejí úspěchy. Dorostenci vyhráli například kategorii požární útok na mistrovství republiky.

„V současné době máme družstvo starších žáků, muž i žen. V posledním okresním kole Velké ceny OSH Přerov se naši muži umístili třetí a ženy čtvrté. I mladším hasičům se daří," uzavřel jejich vedoucí.