Do areálu dorazilo přes patnáct set návštěvníků, kteří si užili především hity kapel Alkehol a Katapult, jež patřily k největším tahákům akce.

Letos na festivalu, který uváděl moderátor Kazma, vystoupilo osm kapel převážně hutnějšího rockového stylu. Akci začala přerovská poprocková kapela Cookies. Po ní vystoupili holešovští Segment a pražská crossoverová skupina Cocotte Minute. „Koncert jsme si užili, protože teď v létě hrajeme naše poslední letošní koncerty. Potom si chceme s kapelou dát zhruba roční pauzu. Uvidíme, jak se hudební scéna za rok změní," řekl v zákulisí frontman kapely Cocotte Minute Martin Zeller.

Kapela Alkehol přivedla návštěvníky do varu písněmi s hospodskou tematikou. Frontman Olda Řiha z Katapultu pak festivalovým koncertem oslavil své pětašedesáté narozeniny a významné jubileum padesátileté hudební kariéry.

„Hodně poslouchám heavy metal a rock. Z českých kapel mám hodně rád právě kapelu Alkehol. Byl jsem na všech předešlých ročnících Dřevorockfestu kromě prvního. Líbí se mi, že je to tu malé, pohodové a pestré," řekl Petr Kaštík ze Zlína.

Dále se ve večerních hodinách na podiu vystřídaly kapely Rybičky 48, Morčata na útěku a Miss God.

„Čekali jsme trochu větší návštěvnost. Možná lidi odradila průtrž, která se přehnala nad Přerověm. Jinak jsme s průběhem akce maximálně spokojení," řekl jeden z pořadatelů Dřevorockfestu Aleš Sigmund.

Na minulých ročnících festivalu vystoupili například Ivan Mládek a jeho Banjo Band, zpěvačka Anna K., skupiny MIG 21, Mandrage či písničkář Xindl X.