Problémem, který bije do očí všem, kteří do města přijedou vlakem, se již loni zabývali ve společnosti Ekoltes. Zjistili, že cestu vedle chodníku podemílá hloubková kanalizace, která vede z nádražní budovy. Podle vyjádření firmy z loňského podzimu se o nápravu situace mají postarat České dráhy. Ty však loni toto stanovisko odmítly.

„O poškozený úsek před nádražím se má postarat vlastník silnice, kterým je regionální správa silnic,“ tvrdil tehdy náměstek železniční dopravy v Hranicích. Nyní však již dráhy berou problém na sebe a slibují, že se postarají o brzkou nápravu.

Co když do díry spadne dítě?

Někteří kolemjdoucí však mají z díry strach.

„Chodím tady často i s malými dětmi a raději je držím vždy za ruce. Kdyby tam někdo spadl, nevím, jak by ho vytahovali ven. Měli by to co nejdříve opravit,“ řekla například obyvatelka Polomi, která se svou rodinou cestovala domů vlakem z Hranic.

„Rozšiřující se díra je pravděpodobně způsobena problémy s kanalizací, která je sice majetkem ČD, ovšem na pozemku, který drahám nepatří,“ vysvětlila regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová s tím, že po červnových záplavách došlo k výraznému zhoršení stavu.

Dřevěné trámy, které na díru zvenku dříve upozorňovaly, tak dnes již nestačí.

Kamera na nic extra nepřišla

Kamera, která oblast zkoumala, neurčila přesně důvod propadu.

„Výsledek zkoumání nebyl jasný. Proto se nyní řeší výběrové řízení a schvaluje se rozsah finančních prostředků. Celá oblast bude muset být rozkopána,“ doplnila Šubová.

České dráhy tak reagovaly na podnět, který obdrželi od města.

„Poslali jsme jim nedávno vyrozumění, že se situace zhoršuje,“ sdělil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Opravy prostoru před nádražím by měly začít na konci srpna.