Ve výstavním sále Obecního úřadu „vesnice roku" to na příchozí dýchlo atmosférou blížících se svátků.

„Chceme pozvednout všechny ty, které to baví. Práce nám tedy dodala hlavně místní děvčata. Jsou tu na dvě desítky vystavovatelů a stoly zdobí také výrobky dětí z mateřských školek v Tučíně, Bezuchově a Želatovicích," řekla organizátorka akce Marie Breczková.

Dámský klub, který se v Tučíně schází jednou týdně, pořádá vánoční výstavu už podeváté. „Adventní věnce jsme si vyráběly samy, ale jsou tu i některé skoro profesionální práce – například keramické vázy nebo drátkované výrobky," přiblížila.

Prohlédnout si exponáty přišla i Jarmila Nováková z Tučína, která dodala své vlastní výrobky – vyšívané ubrusy. „Nejtěžší jsou výšivky na plátně, to jsou nepopsatelné hodiny, které u nich strávíte. Začala jsem s tím až po čtyřicítce, ale dcera mi pomáhala už odmalička," řekla.

Kromě místních na výstavě nikdy nechybějí ani návštěvníci z okolních obcí. „Každoročně se k nám přijedou podívat z Tovačova, ale i z Podolí nebo Želatovic," popsala Marie Breczková. Jen loni si podle ní výstavu nenechalo ujít přes dvě stě padesát návštěvníků. (pu)