Na akci tak dorazila jen hrstka lidí. O něco více návštěvníků přilákal doprovodný program na místním hřišti, kde vystoupilo několik kapel.

„Akce začíná stezkou, kde se zájemci dozví více informací o třech složkách piva – o vodě, sladu a chmelu. Stezka vede z Předmostí až sem k Florykově chmelnici v Čekyni. Tady už si mohou zájemci vyzkoušet ruční česání chmele do košíků. Mohou se zapojit i do soutěže. Ten, kdo načeše nejvíce chmele za deset minut, získá padesátilitrový sud piva. Bohužel nám letos nepřeje počasí, a to se projevilo i na celkové návštěvnosti,“ uvedla Katka Vilímová z přerovského pivovaru Zubr, který akci uspořádal.

Na správnost ručního česání chmele dohlížel předseda Zemědělského družstva Kokory Vladimír Lichnovský, které je se svou rozlohou 190 hektarů největším pěstitelem „zeleného zlata“ na Přerovsku.

Kokorští zemědělci zahájí sklizeň chmele už v pondělí. Pomáhat jim budou vysokoškolští studenti. S kvalitou chmele je to však podle slov předsedy družstva špatné. „Na kvalitě se nepříznivě podepsalo letošní dlouhodobé sucho,“ vysvětlil Lichnovský.

Dagmar Rozkošná