Do centra Přerova se tak sjely i davy příznivců tvrdé muziky. Na pořádek dohlíželi policisté i bezpečnostní agentura, série koncertů tří kapel se naštěstí obešla bez vážnějších problémů.

Na jevišti nejprve vystoupila předkapela Modesty & Pride, po ní následovala skupina Dymytry.

„Zatím jsme hráli něco přes hodinu, ještě nás čeká společné finále s Arakainem. Lidi tady byli naprosto výborní. Musím říct, že vlastně všude od začátku našeho turné na nás chodí kolem tisíce fanoušků, takže si nemůžeme stěžovat," řekl bezprostředně po prvním vystoupení na jevišti Jan Macků, lídr kapely Dymytry.Stovky fanoušků zamířily v pátek večer do Městského domu v Přerově na koncert dvou metalových skupin – Arakain a Dymytry.

Přestavitelé této skupiny objíždějí nejrůznější města v podstatě po celý rok. Na společné turné s Arakainem navážou další šňůrou koncertů.

„Kromě ledna hrajeme vlastně pořád. Máme jeden volný víkend v létě a jeden pak v září. Jinak máme skutečně plný diář. Na život v dodávce jsme už celkem zvyklí. To, že nás rodiny o víkendech nevidí, je prostě součástí naší práce," sdělil Jan Macků.

Pro přerovské publikum měl jen slova chvály i frontman metalové legendy Arakain Jan Toužimský. Sám se vydal ze všech sil.

„Chvílemi si říkám, že je to jako vrcholový sport. Ten vzduch a vedro dá muzikantovi pořádně zabrat," potvrdil zpěvák.

„To turné zatím se nám zatím velice daří. Všude na nás chodí přibližně stejný počet výborných lidí. I tady to zapadalo do té stejné linie," doplnil Jan Toužimský, který hraje v kapele desátým rokem.

Sám se prý ale podivil nad prostředím přerovského Městského domu, které není pro metalové koncerty zrovna typické.

„Už na začátku jsme si připadali, jako bychom vešli do nějakého divadla. To prostředí je tady nádherné," dodal kolem půl jedné v noci, kdy se čtyřhodinový metalový nářez v Přerově uzavřel.

Turné kapel Modesty & Pride, Dymytry a Arakainu pokračovalo i v sobotu. To se tyto hudební kolektivy představily ve slovenském Trenčíně.

ČTĚTE TAKÉ VYZNÁNÍ FANOUŠKA: Arakainu fandí celý život. Na koncerty bere i svou rodinu