Radní plánují, že zde už v nejbližší době dojde alespoň k výměně oken a dveří, úpravě fasády a klempířských prvků na střeše, když na větší rekonstrukci nejsou finance. Do dušiček se však zřejmě oprava nestihne.

„Úpravy si vyžádají náklady přes milion korun a v tuto chvíli řešíme, jestli tuto částku zaplatí město a nebo technické služby Přerova,“ uvedl jejich jednatel a radní Václav Zatloukal (ČSSD). Spravovat se podle něj bude i vchod do obřadní síně.

Město již před časem zpracovalo projekt na kompletní revitalizaci areálu městského hřbitova, jehož součástí je i generální oprava staré obřadní síně. Na tu ale není dost financí.

„Chtěli bychom provést zamýšlené opravy po dušičkách, ale ne dříve. Nebylo by vhodné, aby se návštěvníkům, kteří chtějí uctít památku zensulých, naskytl pohled na staveniště,“ soudí Zatloukal.

Město hodlá v některé z příštích etap zbudovat na hřbitově i takzvané kolumbárium.

„Areál kolumbária slouží k ukládání uren. Ty se zde dávají do zděných výklenků, zakrytých epitafní deskou se jménem zemřelého. V jiných městech už jsou běžné,“ zmínil Zatloukal.