Kvůli deštivému počasí musel být páteční program odložen na sobotu. Lidé se pouze sešli na místním hřišti a za zvuku harmoniky a zpěvu lidových písní se bavili až do půlnoci.

Sobotní program odstartoval v poledne, kdy přes obec prošel průvod Jezernických pánů v pestrobarevných historických kostýmech. Ti o chvíli později ve sportovním areálu mezi sebe přijali hned několik dalších členů, mezi nimiž byl i starosta Jezernice Dušan Pořízka.

Stejně jako ostatní nově pasovaní členové musel slíbit ochotu pomoci v nouzi a spravedlivé rozhodování.

„Slavnosti se u nás v Jezernici nepořádají každým rokem, obvykle to bývá jen u příležitosti výročí založení obce či místních hasičů,“ informoval Dušan Pořízka.

Letošní program byl ale obzvlášť bohatý a zajímavý. „Můžeme za něj poděkovat našim rodákům, kteří dnes žijí v Táboře. Ti se totiž nabídli, že se o program slavností postarají,“ sdělil jezernický starosta.

Pořadatelé slavnostního odpoledne mysleli především na malé děti. Připravili pro ně koňmi tažený kočár a nechybělo také několik pohádek, u kterých se pobavili i dospělí. Od tří hodin hrála k tanci a poslechu country hudba.

Drobný déšť nezastavil zasazení lípy, které se bude říkat lípa Jezernických pánů. Ti jí předpověděli dlouhou budoucnost.

„Jsem ráda, že jsem se i přes špatné počasí na hřiště vypravila. Je tu opravdu skvělý program, bude na co vzpomínat,“ řekla jedna z příchozích.