Rok od roku se akcí účastní více a více zájemců. Sešli se zde především ti, kteří mají rádi dobrodružství a nevšední zážitky.

„Letos se již 6. ročníku Večerního pochodu k Helfštýnu zúčastnilo přibližně 90 dospělých a 40 malých nadšenců,“ prozradila programová pracovnice Střediska volného času v Lipníku nad Bečvou Markéta Dujsíková.

Ne nadarmo měla páteční akce podtitul Osvětlený tradiční výšlap s plněním zábavných úkolů pro děti i pro dospělé. Zájemci o večerní výšlap se u Střediska volného času scházeli od 17 do 18 hodin. Zde pak získali od pořadatelů bližší pokyny.

„Každý účastník pochodu dostal na startu startovní listinu s mapkou trasy pochodu a tabulku k plnění zábavných úkolů, které je čekaly na jednotlivých osvětlených stanovištích,“ informovala Dujsíková.

Počasí, i přes mrazivé dny, které pátečnímu dni předcházely, výletníkům nakonec přálo, proto si mohli naplno užívat doprovodný program, který si pro ně pořadatelé připravili.

Ze startu vycházeli jednotlivé skupinky za sebou, kde je po vytyčené trase čekalo plnění různých úkolů, kterých se účastnili jak děti, tak i dospělý. Především při odpovídání na vědomostní a zábavné otázky se nikdo z přítomných nenudil a cesta na hrad tak rychle utekla.

Jelikož brány Helfštýna jsou po celý měsíc leden veřejnosti uzavřené, udělali si výletníci cílovou stanici u stánku s občerstvením pod hradem.

„Pod hradem se mohli dospělí zahřát plnotučným čajem s rumem a pro děti byl zase připravený polotučný čaj bez rumu. Mnozí nelenili a nad rozdělanou vatrou si opekli i zasloužený špekáček. V cíli byli všichni unavení, ale spokojení účastníci odměněni památečními medailemi,“ řekla Dujsíková.

Pod Helfštýnem se poté výletníci rozdělili na ty, kteří se po stejné trase vydali zpátky do svých domovů, a na ty, kteří v zábavě pokračovali při následném společenském posezení v hospůdce pod hradem v Týně nad Bečvou, které bylo zpříjemněné živou hudbou v podání kapely Gemband.

Pod hradem si účastníci večerního výletu upekli i zasloužený špekáček.

Výšlap na hrad Helfštýn pořadatelé zpříjemnili řadou veselých hádanek a kvízů pro děti i dospělé.