Volby na Přerovsku a části Novojičínska připravily napínavé klání, ve kterém nakonec zvítězila zkušená politička se 39,95 procenty. Druhý Antonín Prachař měl 30,17 procent.

Třetí místo patří přerovskému zastupiteli a lékaři Michalu Chromcovi (za ČSSD), čtvrtý skončil komunista Miroslav Raindl a pátý náměstek přerovského primátora Dušan Hluzín (TOP 09).

Bývalou senátorku a zástupkyni ombudsmana, která získala podporu necelých 40 procent voličů, postup do druhého kola senátních voleb potěšil.

„Chtěla bych všem poděkovat – lidé vědí, že za mnou stojí kus práce, a to je možná její ocenění. Pro mě je to výzva i do budoucna, a pokud se mi podaří uspět ve druhém kole, přemýšlím o tom, co bych ráda změnila a posunula v Senátu a v zákonech," uvedla Jitka Seitlová.

„Zdá se, že má smysl dělat poctivě práci, být pracovitý a slušný. Druhé kolo bude určitě těžký souboj, protože proti mně stojí pan ministr, a to je významná osoba. Věřím ale, že mě lidé přijdou znovu podpořit," řekla.

Prachař: Trend pokračuje

Ministr dopravy Antonín Prachař sleduje výsledky voleb v restauraci U Labutě v PřerověMinistr dopravy Antonín Prachař (ANO), který skončil na druhém místě s celkovým počtem 30, 17 procent hlasů, sledoval průběžné výsledky voleb společně se štábem hnutí ANO v přerovské restauraci U Labutě.

Atmosféra byla uvolněná a na optimismu se nešetřilo. Postup do druhého kola ho viditelně potěšil.

„Považujeme za úspěch, že hnutí Ano, které vzniklo teprve v roce 2011, získalo velkou důvěru ve volbách do Parlamentu. Pro mě je důležité, že tento trend pokračuje dál. Máme důvěru lidí a nechceme ji zklamat," řekl Antonín Prachař s tím, že se ve druhém kole rád utká právě s Jitkou Seitlovou.

Problémů na Přerovsku, které by se měly řešit, je podle něj více – nezaměstnanost, sociální oblast i doprava.

„To jsme také chtěli sdělit našim voličům – že budeme řešit problémy dopravy, sociální záležitosti a nezaměstnanos­t," dodal.

Komunista Raindl: Podpořím Prachaře

Komunista Miroslav Raindl, jenž skončil jako čtvrtý se ziskem 12,86 procent, bere výsledky voleb sportovně.

„Jsem zvyklý vyhrávat i prohrávat. Ale přece jen – nástup obou kandidátů, kteří postoupili do druhého kola, byl o něčem jiném. Tam je vidět, že za nimi jsou velké finanční prostředky, ne desítky tisíc korun jako v naší straně," zhodnotil.

Ve druhém kole senátních voleb prý podpoří Antonína Prachaře.

„Podle mého názoru je to pracovitý a slušný člověk," soudí.

Chromec: Voliči to ČSSD spočítali

Zklamaný z výsledků voleb je naopak třetí v pořadí Michal Chromec (kand. za ČSSD). Ten měl pouze 12,90 procent.

„Voliči to zkrátka přerovské ČSSD spočítali a mě do toho zahrnuli. Ve druhém kole nepodpořím ani jednoho z kandidátů," konstatoval.

Reakci náměstka přerovského primátora Dušana Hluzína (TOP 09), který skončil až na posledním místě, se v sobotu večer nepodařilo získat.