Jako jedna z prvních v Olomouckém kraji začala své zdravotníky očkovat proti onemocnění covid-19 Nemocnice AGEL Jeseník, a to hned první den roku, v pátek 1. ledna.

"Dnes nemocnice finišuje s druhou etapou vakcinace zdravotníků. První etapa trvala do 5. ledna. V jejím průběhu bylo naočkováno 120 zdravotníků. Ve čtvrtek 7. ledna odstartovala druhá etapa očkování, která končí právě dnes," informuje mluvčí Středomoravské nemocniční Radka Miloševská a doplňuje: "Zájem zdravotníků o vakcinaci je vysoký. Zaměstnanci, kteří nedávno prodělali covid-19, však musí vakcinaci odložit."

Očkování proti nemoci covid-19 v Domově pro seniory v Tovačově. Jako první přišli na řadu zdravotníci a personál. 8. ledna 2021
Na Přerovsku naočkovali proti covidu první seniory

Zbývající nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku si vyzvedly prvních dvě stě dávek vakcíny na centrále v Olomouci v pondělí 4. ledna a ještě týž den zahájily vakcinaci zdravotníků. Ta trvala průběžně do pátku 8. ledna.

V přerovské nemocnici začalo očkování zdravotníků proti nemoci covid-19. Mezi těmi, kteří se přišli nechat naočkovat byla i Milena Matelová, která pracuje jako vedoucí radiologický asistent.
V Přerově už se očkuje proti covidu. "Nic to není a cítím se normálně"

"Dnes v nemocnicích zahajují druhou etapu očkování, v rámci které jim bylo rozděleno šest set dávek vakcíny. Po 240 kusech pro Nemocnici AGEL Prostějov a Nemocnici AGEL Přerov a 120 dávek pro zdravotníky z Nemocnice AGEL Šternberk. Druhá etapa bude rovněž probíhat postupně do konce tohoto týdne," uzavírá Radka Miloševská.