Jako jedna z prvních v Olomouckém kraji začala své zdravotníky očkovat proti onemocnění covid-19 Nemocnice AGEL Jeseník, a to hned první den roku, v pátek 1. ledna.

"Dnes nemocnice finišuje s druhou etapou vakcinace zdravotníků. První etapa trvala do 5. ledna. V jejím průběhu bylo naočkováno 120 zdravotníků. Ve čtvrtek 7. ledna odstartovala druhá etapa očkování, která končí právě dnes," informuje mluvčí Středomoravské nemocniční Radka Miloševská a doplňuje: "Zájem zdravotníků o vakcinaci je vysoký. Zaměstnanci, kteří nedávno prodělali covid-19, však musí vakcinaci odložit."

Zbývající nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku si vyzvedly prvních dvě stě dávek vakcíny na centrále v Olomouci v pondělí 4. ledna a ještě týž den zahájily vakcinaci zdravotníků. Ta trvala průběžně do pátku 8. ledna.

"Dnes v nemocnicích zahajují druhou etapu očkování, v rámci které jim bylo rozděleno šest set dávek vakcíny. Po 240 kusech pro Nemocnici AGEL Prostějov a Nemocnici AGEL Přerov a 120 dávek pro zdravotníky z Nemocnice AGEL Šternberk. Druhá etapa bude rovněž probíhat postupně do konce tohoto týdne," uzavírá Radka Miloševská.