„Jedná se o poslední kolo a o vítězi chceme rozhodnout v nejbližší době,“ uvedl jednatel Technických služeb a radní Václav Zatloukal (ČSSD). Podle jeho slov se do výběrového řízení nepřihlásil nikdo ze stávajícího vedení technických služeb.

„František Simon, který je dočasně pověřený řízením společnosti, se konkurzu nezúčastnil. Ambice stát se ředitelem neměl ani nikdo ze zaměstnanců,“ podotkl Zatloukal. Technické služby města Přerova jsou bez šéfa už do loňského října, kdy byl po pouhých třech měsících svého působení odvolán z funkce ředitel Dušan Hluzín.

Zatímco jednatelé společnosti vysvětlovali tento krok tím, že ředitel neplnil své úkoly a byl arogantní k zaměstnancům, Hluzín tvrdil, že za jeho odvoláním byly politické tlaky.

„Ani změnou ve vedení Technických služeb se nezmění strategie firmy, a tou je transformace příspěvkové organizace na společnost s ručením omezeným. Jde o to, aby zde nebyla silná vazba pouze na jednoho partnera - město, ale aby se činnost technických služeb zaměřila i na další subjekty ze soukromé sféry,“ řekl už dříve předseda dozorčí rady společnosti Technické služby a radní za ODSJaroslav Čermák.