Takové je hlavní poselství tanečního muzikálu skupiny Duckbeat, který v neděli zhlédly stovky mladých lidí.

Dvě představení - první ve tři a druhé v šest hodin večer zcela vyprodala sál přerovského kina Hvězda.

Pět emotivních příběhů, jež se před diváky odehrávají na plátně, dokresluje tanec a hudba. Sebík chce být dobrým tanečníkem, Míša překonává rozchod svých rodičů nebo Kuba, který skončil na invalidním vozíku a díky přátelům našel nový smysl života.

„Uvádíme v pořadí třetí taneční muzikál a zapojili se do něj nejen současní, ale i bývalí členové Duckbeatu. Muzikál Dreamers - Snílci je ale více motivační a měl by mladé lidi více nakopnout, aby si začali plnit své sny, protože to je v životě strašně důležité. Je inspirován skutečnými příběhy - jen jsme je museli dotvořit tak, aby fungovaly dohromady s tancem a videoprojekcí,“ líčí Alenka Langerová, šéfka přerovské taneční školy Duckbeat.

Zřejmě nejemotivnějším příběhem je životní osud Kuby, který skončil po těžkém úrazu na invalidním vozíku. I jemu se splnil sen - díky svému handicapu si uvědomil, co je v životě podstatné.

„Je to náš kamarád a na pódiu se objeví spolu s námi. Každý divák, který přijde na muzikál Dreamers, tak zároveň přispěje na finanční dar, který Kubovi na konci představení předáme,“ doplňuje.

Padesátka tanečníků

Do náročného nácviku se zapojila asi padesátka lidí - od nejmenších tanečníků až po dospělé.

„Všechno si zařizujeme sami - od kostýmů až po kameru, které se skvěle zhostil Ondřej Němec. Pokud alespoň jeden mladý člověk odejde ze sálu a řekne si: Jdu si plnit svůj sen, tak za něj budeme rádi,“ říká.

Jedním z tanečníků je i dvanáctiletý Sebastián Šipoš.

„V muzikálu hraji svůj vlastní příběh, protože jsem se vždycky chtěl stát dobrým tanečníkem. Začínal jsem trénovat doma a od šesti let jsem v Duckbeatu,“ prozrazuje.

Díky společným tréninkům se znovu potkala se svými přáteli sedmadvacetiletá Jana Slezáková, která dnes pracuje jako logopedka v Brně.

„Kvůli muzikálu jsme se po několikaleté pauze sešli, i když jsme už každý někde jinde. Byla to skvělá práce,“ říká.

Vyprodáno, i bez reklamy

Na reprízy muzikálu Dreamers se mohou těšit návštěvníci nejen v Přerově, ale i Prostějově a Olomouci.

„Lístky byly strašně rychle vyprodané, a to jsme neměli žádnou větší reklamu, jen na Facebooku. V budoucnu chystáme i další projekt Víš, kdo jsem?, což je tanečně-dokumentární projekt na podporu osvěty Alzheimerovy choroby a dalších typů demence. Tentokrát půjde o vyloženě charitativní akci,“ uzavírá Alenka Langerová.