Novoroční ohňostroj bude už druhým. Přerované si už jednu atraktivní podívanou užili v podobě mikulášského ohňostroje na náměstí T. G. Masaryka.

Ten druhý novoroční bude tradičně zářit nad řekou Bečvou. Je sestaven jako vzpomínka na dva přerovské hudebníky, kteří nás v tomto roce opustili - Jaroslava Wykrenta a Pavla Nováka. Ohňostroj bude rozdělen do sedmi úseků.

"Neočekávejte hudbu, u které budete ronit slzy, ale můžete se těšit na kvalitní rockovou a popovou muziku. Společně zavzpomínáme na krásné chvilky, které nám tito hudebníci přinášeli svými texty, zpěvem a hudbou,“ prozradil ohněstrůjce Pavel Novák.

Světelná show nad řekou Bečvou vypukne v 18 hodin a potrvá jedenáct minut.

Vzpomínkový Vánoční koncert na počest Pavla Nováka v Přerově. 24.12. 2022
VIDEO: Koncerty na Štědrý den měly úspěch, vzpomínalo se na Pavla Nováka

Na Nový rok si užijí slavnostní ohňostroj také obyvatelé Tovačova.

"Uskuteční se 1. ledna v 17 hodin u zámku. Přes covid to bylo omezené, předloni se nekonal vůbec, loni už ano. Ve městě je ale setkávání na Nový rok tradicí a na ohňostroj se vždy přijde podívat čtyři sta až pět set lidí," zmínil starosta Tovačova Marek Svoboda.

Hranice šetří

O slavnostní ohňostroj tentokrát přijdou obyvatelé Hranic. Důvod je však prozaický a nejsou jím úspory - areál letního kina, kde se každoročně koná, prochází rekonstrukcí.

"Ohňostroj byl vždy součástí silvestrovského programu v letním kině a promítání pro děti. Z důvodu rekonstrukce se neuskuteční ani program, ani ohňostroj," vysvětlil starosta Hranic Daniel Vitonský.

V dalších městech na Přerovsku si už obyvatelé ohňostroje užili. V Kojetíně světelná podívaná jako obvykle uzavřela program během rozsvěcení vánočního stromu na Masarykově náměstí. Obyvatelé Lipníku si měli atraktivní show v pátek 16. prosince na závěr vánočního jarmarku.