„Ohňostroj má čtyři hudební části. Rozhodl jsem se, že bude tentokrát v rockovém stylu a zavzpomínáme na staré dobré kapely a jejich hity. Doufám, že nám bude počasí přát, nebude vlhká inverze a lidé si společnou chvilku náležitě užijí. Dělám pro to vše už skoro dva měsíce,“ řekl ohňostrůjce Pavel Novák.

A proč právě název Drž mě za ruce? „Když jsem ohňostroj připravoval, proběhla mi hlavou vzpomínka na mého jmenovce, zpěváka Pavla Nováka mladšího, který na svých koncertech při jedné písničce chtěl po lidech, ať se drží za ruce a jsou více pospolu. Proto tento název.“ Za ohňostroj dá město 120 tisíc plus DPH.

Ledaři na řece Bečvě v Přerově, leden 1941
Dobový tisk doporučoval bruslit na upraveném kluzišti v Michalově

Po skončení ohňostroje mohou diváci přejít na poslední koncert letošního vánočního programu na náměstí, který začne v 18.30 hodin.

„Na pódiu na Masarykově náměstí bude koncertovat oblíbená folkrocková kapela Fleret, kterou asi nejvíce proslavila skladba Zafúkané,“ zve na vystoupení někdejší dvorní kapely zpěvačky Jarmily Šulákové Jaroslav Macíček, ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova. Ohňostroj bude odpálen z parčíku, který Přerované znají pod názvem „u majáku“. Ohňostrůjce slibuje nové prvky a efekty. 

Přerované budou opět slavit Silvestr nanečisto  
Silvestr nanečisto. Takový je název oblíbené akce s dlouholetou tradicí, která se letos koná 29. prosince od 20 hodin v Městském domě v Přerově. Posluchači se mohou opět těšit na přerovské kapely Re-VOX a Šediváci, kteří s nimi oslaví o několik dní dříve příchod nového roku. Vyhrávat bude hudba šedesátých let, zazní šlágry Pavla Nováka a dalších zpěváků. Akce se každoročně těší velké oblibě a velký sál Městského domu je zaplněný do posledního místečka tanečníky a fanoušky této oblíbené předsilvestrovské zábavy. (dar)

Jaký byl Silvestr nanečisto Přerov v roce 2022?

Zdroj: Petra Poláková - Uvírová