Oblohu nad řekou Bečvou rozzáří 1. ledna přesně v 18 hodin.


Nahrává se anketa ...

„Po tragédii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy jsme zvažovali, jak se k uctění památky obětí postavit. A reagovali jsme okamžitě - u budovy radnice jsme zřídili pietní místo, kde lidé ještě stále mohou zapalovat svíčky a uctít tak památku obětí. Zrušili jsme část adventního programu a nabídli lidem, aby v den státního smutku sdíleli minutu ticha na Masarykově náměstí,“ řekl přerovský primátor Petr Vrána (ANO).

V sobotu 23. prosince se také od 18.30 hodin uskutečnila zádušní mše svatá v kostele sv. Vavřince.

Novoroční výstup na Helfštýn
Brány Helfštýna se na jeden den otevřou, hrad čeká novoroční výstup

Během Vánoc a v posledních dnech roku měli lidé možnost setkávat se pod vánočním stromem a trávit se svými přáteli a rodinami společné chvíle na koncertech. Dva ze zrušených koncertů se přesunuly na jiný termín - ve čtvrtek 28. prosince od 17 hodin vystoupí na náměstí Reflexy, od 19 hodin bude pódium patřit skupině Legendy se vrací.

Přerované budou mít možnost společně přivítat i nový rok.

„Přes toto ohromné neštěstí, které zasáhlo řadu rodin a nepřímo se dotklo všech slušných lidí, nechceme zastavit kulturní a společenský život ve městě,“ vysvětlil primátor.

Novoroční program tak v Přerově zůstane beze změny a na náměstí 1. ledna od 18.30 hodin vystoupí folkrocková kapela Fleret.