Co považujete za nejpalčivější problém města a jaké zásadní investice letos chystáte?

Na druhou etapu rekonstrukce čtyř ulic v lokalitě Lešetín půjde zhruba 21 milionů korun, další velkou akcí je i výměna potrubí v tepelných kanálech na sídlišti Jih, která si vyžádá náklady 7 – 8 milionů korun. V letošním roce začneme také opravovat budovu polikliniky, provedeme další etapu regenerace sídliště Sever a podle naplňování příjmů do rozpočtu se budeme bavit o dalších investicích.

Město začalo pronajímat hotel Pivovar, na jehož rekonstrukci putovaly nemalé prostředky, novému nájemci. Zvýšila se tím návštěvnost?

Pokud mám informace, tak se určitě zvýšil počet ubytovaných, o návštěvnících mohu jen spekulovat.

Obyvatelé Kojetína už delší dobu kritizují zanedbaný vzhled kašny na Masarykově náměstí. Kdy se konečně dočkají její opravy?

Rádi bychom spravili celé Masarykovo náměstí, mimo jiné i ve vztahu k parkování, mobiliáři a zeleni. Místo, kde dnes stojí kašna, bych do budoucna viděl trochu jinak. Kašna v té podobě, v jaké je dnes, patří do minulého století, a není to nic pěkného. Proto bychom chtěli zpracovat studii na revitalizaci celého náměstí.

Město nyní nabízí lidem k prodeji obecní byty – je o ně zájem a kolik se jich už podařilo prodat?

Proces prodeje stále probíhá a o prvních prodaných bytech bude hlasovat zastupitelstvo v červnu. Celá záležitost je spíše na počátku a zatím se ozvala asi polovina zájemců z řad stávajících nájemníků.

Kojetínem v minulosti hýbaly problémy s obyvateli sociálně vyloučených lokalit. Pomohly zlepšit situaci například v ulici Padlých hrdinů bezpečnostní kamery?

Určitě pomohly, není to ale otázkou jednoho kroku. Ulice Padlých hrdinů není jedinou ve městě, které je potřeba monitorovat. Na bezpečnostní situaci a veřejný pořádek se zaměříme i v jiných částech a kamery hodláme v budoucnu instalovat i jinde. Je ale potřeba, aby nás lidé na problémy v konkrétních částech upozorňovali.

Obvodní oddělení policie v Kojetíně se může pyšnit prvenstvím v kraji co do počtu vyřešených případů. Promítly se tyto úspěchy i do snížení kriminality ve městě?

To je samozřejmě dobrá zpráva, každopádně ubylo násilných trestných činů, přepadení a dalších činů. Tradičně je stále dost krádeží, hlavně v obchodech, nedobré je to i se znečišťováním veřejných prostranství. Policie České republiky i městská policie mají v tomto směru stále dost práce.