„Protože nikdo nepodal žalobu na neplatnost voleb, mohli jsme plánovaný a předem avizovaný termín ustavující schůze zastupitelstva potvrdit,“ řekl Zdeněk Daněk z Kanceláře primátora. Z pětatřiceti zvolených zastupitelů už se jeden vzdal svého mandátu - Jakuba Jünglinga, který kandidoval za Piráty, nahradí Barbora Punge Puchalská.

Zastupitelé složí slib, stanoví počet členů Rady města, zvolí primátora, jeho náměstky a uvolněného radního. Odhlasují také svěření úkolů náměstkům primátora a uvolněnému radnímu, a pak zvolí radní. Posledním bodem jednání je zřízení finančního a kontrolního výboru, včetně stanovení počtu členů.

Koaliční dohodu o spolupráci uzavřeli v pondělí v Přerově zástupci hnutí ANO, Pomáháme městu - ODS a nezávislé osobnosti a KDU-ČSL s TOP 09. 3. října 2022
Přerovská koalice podepsána, posty rozděleny. Prohlédněte si vaše nové radní

Primátorem města se má stát Petr Vrána (ANO), do jehož působnosti spadá rozpočet, finance a bude mít na starosti také kulturu. Jeho první náměstek Tomáš Navrátil (ANO) má ve své gesci dopravu, koordinaci dopravních staveb, strategii a rozvoj města a územní plán. Další náměstek primátora Vladimír Lichnovský (ANO) má ve své kompetenci investice města a veřejné zakázky, sociální věci a zdravotnictví.

Náměstkovi primátora za ODS Miloslavu Dohnalovi byly svěřeny záležitosti správy majetku a komunálních služeb, majetkoprávní záležitosti včetně nájmů bytů ve vlastnictví města a oblast životního prostředí. Rezortem jediného uvolněného radního Michala Záchy (ODS) je školství, bude řešit také sport a grantovou politiku.

Galerie nových zastupitelů v Přerově
NOVÍ ZASTUPITELÉ v Přerově. Podívejte se, koho jste si zvolili

Jedenáctičlennou Radu města kromě primátora a jeho náměstků tvoří Hana Mazochová, Petr Měřínský a Lada Galová (všichni ANO), Petr Kouba a Jakub Navařík (oba ODS) a za KDU - ČSL a TOP 09 pak Tomáš Dostal.

Městské zastupitelstvo v Přerově má pětatřicet členů. Hnutí ANO získalo v zastupitelstvu čtrnáct křesel, šest SPD a pět Pomáháme městu - ODS a nezávislé osobnosti. Po třech zastupitelích mají shodně koalice Společně pro Přerov a Piráti. Opoziční lavice obsadí také dva členové strany Za prosperitu Přerova a jeho místních částí. KDU-ČSL a TOP 09 reprezentují dva zastupitelé.