Tento týden se zde rozběhla velká rekonstrukce. Místní obyvatelé to kvitují s povděkem. Jak sami tvrdí, město pro ně už dlouhá léta nic neudělalo.

„S opravami jsme začali tento týden a trvat budou do září. Na celý projekt jsme vyčlenili tři sta padesát tisíc korun, ale pravděpodobně bude třeba víc,“ řekla Kateřina Dynková ze společnosti Ekoltes Hrance, kterámáobjekt ve své péči.

V budově je třeba mnoha oprav některých již dávno nevyhovujících částí. „Rekonstruujeme rozvody studené vody a stoupačky od druhého nadzemního patra.

Zároveň budeme zřizovat i přípojky pro automatické pračky, nové obklady a vlastní sociální zařízení,“ doplnila Dynková. Obyvatelé ubytovny pro sociálně slabé si začátek rekonstrukce pochvalují.

„Jsme rádi, když se nám to tady konečně začalo opravovat, protože v těchto podmínkách už se opravdu nedalo přebývat,“ řekla jedna z obyvatelek domu, která nechtěla uvést své jméno.

I podle lidí z okolí je dobře, že se budova opravuje. „Myslím si, že lidé mají právo bydlet v určitých podmínkách a sociálně slabším bychom je měli pomoci zajistit,“ řekla obyvatelka Hranic Věra Karásková.

Velkou část obyvatel ubytovny na Vrchlického ulici tvoří sociálně slabší občané a také neplatiči, kteří byli soudně vykázáni ze svých původních bytů. V přízemí pak má sídlo občanské sdružení ELIM, které se stará o lidi bez domova a provozuje zde nocležnu pro bezdomovce.