Už na podzim si děti i učitelé ze Základních škol Želatovská, Svisle, U Tenisu, Velká Dlážka, Za mlýnem a Boženy Němcové budou užívat komfortu zmodernizovaných učeben, školních družin a kabinetů. „Do vylepšení šesti škol půjde částka 35 milionů korun. Modernizace spočívá ve vybavení novým mobiliářem, pracovními pomůckami či audiovizuálním zařízením,“ přiblížil náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský (ANO).

Soškou Scholar ocenili ve čtvrtek dopoledne přerovští radní nadané žáky zdejších základních škol.
Nadaným dětem z Přerova předával primátor sošky. Podívejte se, kdo je dostal

Školy získají praktické věci - nástěnky, magnetické tabule, židle a stoly pro žáky i pedagogy, ale také věšáky, police, pohovku, kuchyni, ponk či vozík na nářadí.„V některých stávajících učebnách bude nutná demontáž elektroinstalace, světel a dveří. Vymění se podlahová krytina, vymalují se a v novotě bude i elektroinstalace - nové zásuvkové okruhy i osvětlení. Někde se budou rekonstruovat i toalety,“ doplnil radní Michal Zácha (ODS).

Vzhled centrálního náměstí T. G. Masaryka v Přerově zpestřily osazené květináče. Lidé v parných dnech ocení také mlžné brány, které jsou hojně využívané zejména dětmi a majiteli čtyřnohých miláčků.
Betonové náměstí v Přerově ochlazují mlžné brány, líbí se i květinová výzdoba

Další vybavení město pořídí podle typu modernizovaných místností - dodány mají být interaktivní tabule, vizualizér, technologie jazykové laboratoře se sdílením obrazu a zvuku, promítací plátna, dataprojektory, dotykové panely, LCD monitory a součástí dodávky by se měly stát i soupravy pro výuku chemie či fyziky.Nové vybavení získají i učebny přírodních věd, děti dostanou robotické stavebnice, hudební nástroje i pomůcky pro výtvarnou výchovu či pohybový rozvoj.

Pomoci by měly dotace

„Školy chceme zmodernizovat z dotace programu ITI Olomoucké aglomerace, která by mohla pokrýt až osmdesát pět procent uznatelných nákladů. Žádali jsme o dotace pro pět škol, Základní škola Želatovská bude vylepšena jen z peněz města,“ doplnil náměstek Lichnovský.

Modernizovat se o prázdninách nebudou jen učebny, družiny a kabinety. Rekonstrukci čeká i sportoviště u Základní školy Velká Dlážka a přijde na 13 milionů korun. V novotě bude atletická dráha, hřiště s umělým povrchem, plocha pro beachvolejbal, žáci se mohou těšit na dvě multifunkční sportoviště a své místo tu bude mít i workoutové hřiště