Ti se totiž kvůli neukázněnosti řidičů jenom s velkými obtížemi dostávají na místo zásahu a často se i s těžkou technikou proplétají kolem zaparkovaných vozidel. A

by se dostali včas k požáru, museli dokonce hasiči v minulosti auta odtahovat vlastnímarukama. „Podali jsme podnět na bezpečností radu města, protože situace byla hodně vážná. Předimenzovaná sídliště, postavená v osmdesátých letech, už totiž nestačí pojmout tak velké množství aut a lidé parkovali, kde se dalo,“ popsal zoufalou situaci ředitel Hasičského záchranného sboru v Přerově Miroslav Čoček.

Hasiči se podle něj mohli jen s velkými problémy dostat na ulice Trávník nebo Budovatelů, když hořelo, nebo když byla nutná jejich asistence u dopravní nehody. Zaparkovaná auta ale působí potíže i v jiných lokalitách Přerova.

Snad nejhorší byla ještě donedávna situace také v ulici Pod Skalkou v Předmostí. „Město naše požadavky postupně řeší. Žádali jsme o vyznačení třímetrového pruhu na silnici v ulici Trávník, aby tudy mohla naše technika projet,“ shrnul Čoček.

Žluté vodorovné značení nyní navíc upozorňuje řidiče, kde nesmějí nechat odstavené vozidlo.

Na neukázněné řidiče si od ledna posvítili také městští strážníci, kteří začali nekompromisně vybírat pokuty za špatné parkování. „Složitou situaci na jednotlivých sídlištích nelze vyřešit hned, snažíme se ale postupně o nápravu a o rozšíření parkovacích ploch. Rada proto na svém zasedání v červenci rozhodla, že v ulici Trávník vznikne 22 nových míst k stání,“ informoval mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podle něj dojde v rámci investice města také k úpravě přístupových chodníků a kontejnerových stání a k instalování veřejného osvětlení. „V oblouku ulice vzniknou dvě desítky kolmých parkovacích stání o rozměrech 2,5 krát 5 metrů a dvě kolmá parkovací stání pro tělesně postižené o rozměrech 3,5 krát 5 metrů,“ doplnil.

Zbudování nového parkoviště pak přijde městskou kasu na 2 miliony korun.