Investice města do nových parkovacích míst a úpravy těch stávajících lecos vylepšila. I tak jsou ale parkoviště v této místi části Přerova stále předimenzovaná.

„Dokončili jsme úpravu sto jedna míst a výstavbu osmnácti nových v té nejzalidněnější a nejhustší části města,“ řekl ve čtvrtek na slavnostním předání stavby v ulici Pod Skalkou přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD). Na investici za 7 milionů korun přispělo dotací 4 miliony ministerstvo pro místní rozvoj.

Podle stavbyvedoucího Imricha Fröhlicha z dodavatelské firmy nebylo součástí projektu jen zvelebení parkovišť.

„Regenerace panelového sídliště zahrnovala i opravu chodníků, stavbu cyklostezky a položení nového asfaltového koberce. U domů navíc přibyla kontejnerová stání,“ upřesnil.

Aby stavebníci lidem vyšli vstříc, zhotovili u některých vchodů do panelových domů i nájezdy pro vozíčkáře. Novou nájezdovou rampu pro imobilní občany má nyní i Základní škola Pod Skalkou.

Sídliště v Předmostí podle místních lidí stále doplácí na dobu, ve které bylo vyprojektováno. Za tuhé normalizace totiž nikdo netušil, že bude aut za několik desítek let mnohonásobně více.

Chybí stále 300 míst

„Předmostí je předimenzované a stále je tu deficit tak tři sta míst. Ty nůžky se stále rozvírají, byť zde v uplynulých šesti letech tři sta nových ploch k stání vzniklo,“ řekl předseda komise místní části Jiří Draška.

Zkratka přes Prostějovskou

Místní lidi trápí i to, že si řidiči při cestě z Olomouce do Lipníku zvykli zkracovat cestu přes Prostějovskou ulici.

„Město by mělo omezit průjezd těžké dopravy v této části města,“ konstatoval.

Jak uvedl náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS), chtějí radní investovat do výstavby parkovišť i v příštích letech.

„Letos přibyly parkovací plochy v Alšově ulici, na Bohuslava Němce a taky v Předmostí. Přerov by ale potřebal parkovací dům. Čekáme tedy, až zahájí stavbu Prior, kde by mělo v budoucnu vzniknout až tři sta nových míst na střeše nákupní galerie,“ uzavřel.