Rekonstrukce starého hřiště, která začala loni v srpnu a skončila letos v červnu, přišla městskou pokladnu na 12 milionů 800 tisíc korun.

Součástí areálu je hlavní víceúčelové hřiště, vedlejší volejbalové hřiště, atletická dráha a rozběh na skok do dálky. Celková investice zahrnuje i sportovní vybavení, mobiliář, technické zázemí a záchytné oplocení.

„Hřiště má sloupky pro tenis a volejbal či nohejbal, branky pro malou kopanou včetně kotvení, koše na streetball a nechybí ani mobilní branky florbalu - sportoviště je velmi dobře vybavené,“ uvedl náměstek pro školství Petr Kouba (ODS).

Zázemí nové sportovní plochy tvoří trojice jednopodlažních nepodsklepených modulových kontejnerů s plochou střechou, které jsou v těsné blízkosti vedle sebe.

„Jeden bude sloužit jako WC pro ženy a imobilní občany, ve druhém jsou toalety pro muže a třetí kontejner poslouží jako sklad správce hřiště,“ řekl Zdeněk Dostál z odboru rozvoje přerovského magistrátu. Návštěvníci v areálu najdou také lavičky bez opěradla, odpadkové koše a stojany i přístřešky na kola.