Tyto otázky teď asi nejvíce zajímají návštěvníky a sportovce, kteří oba areály využívají. Ke změně dojde od května letošního roku.

Provoz čtyř přerovských sportovišť - zimního stadionu s hotelem, bazénu, koupaliště v Penčicích a městské sportovní haly - začne zajišťovat od května nová obchodní společnost Sportoviště Přerov.

Náplní společnosti Teplo, která se dosud stará o provoz a údržbu sportovních areálů, zůstane pouze dodávka tepla a teplé užitkové vody do domácností ve městě.

Pracovníci Tepla, kteří zajišťují provoz sportovišť, by měli přejít pod hlavičku nově založené městské společnosti.

„V současné době nás asi nejvíce zaměstnává administrativně a legislativně náročný převod majetku. Investice do konkrétních oprav a modernizace se dají očekávat až v roce 2020,“ řekl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Standard prvoligového týmu

Nový jednatel společnosti Sportoviště Přerov Jaroslav Hýzl už ale areály postupně obchází a má představu, do čeho by měly jít v budoucnu investice.

„Na zimním stadionu je problém s rolbou, takže musíme najít způsob financování, abychom pořídili novou. Kdyby vypověděla službu například při utkání, nemohlo by se dál hrát,“ říká.

Ne zrovna ukázkové jsou šatny hokejistů, které si v létě prohlédl i trenér reprezentace Miloš Říha, jenž se s českým týmem připravoval na ledové ploše v Přerově na novou sezonu.

„Chceme vybudovat nové, aby odpovídaly standardu prvoligového týmu. Zlepšilo by se tak vnímání zázemí našeho týmu,“ konstatoval.

Úpravy v restauraci

Zásadní investice do přerovského plaveckého areálu už společnost Teplo provedla v minulých letech a venkovní areál se tak může pochlubit divokou řekou, velkou dvouproudovou skluzavkou, tobogánem, dětským hřištěm a dalšími atrakcemi.

„Chtěli bychom ale provést úpravy v restauraci a více ji otevřít pro setkávání sportovců - ať už plavců nebo pólistů. Jde o to, aby se mohli potkávat ve svém prostředí,“ zmínil.

Nový provozovatel by chtěl také vyřešit nekomfortní přístup na bazén po schodech, které v zimě kloužou.

„Když venku sněží a mrzne, tak mají lidé s berlemi problém vyjít nahoru, ale i sejít dolů,“ vysvětlil.

Investice půjdou v budoucnu i do úprav venkovního prostranství a hřiště pro děti - v plánu jsou třeba venkovní posilovací stroje a hrazdy.

Zatímco sportovní hala u zimního stadionu nebude vyžadovat výraznější investice, změn k lepšímu by se mohlo dočkat i koupaliště v Penčicích.