Brožura s názvem Putování dějinami bude slavnostně představena při Svatojakubských hodech, na stylovém historickém večeru v pátek 25. července. Město si jejím vydáním připomíná letošních 770 let od první písemné zmínky o Lipníku.

„Autorem publikace je historik Lubor Maloň, na základě jeho přednášek celá knížka vznikla. Je to v novodobých dějinách města poprvé, co vychází ucelená publikace, věnovaná pouze historii tohoto města s využitím nejnovějších poznatků a navíc bez ideologických přívažků,“ uvedla mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Podle ní je kniha napsána čtivým jazykem, který je srozumitelný i laikům. „Pokud by přesto někdo nad některými slovy váhal, autor vypracoval slovníček pojmů – tam vysvětluje například, co to je olomoucká cúda, osedlý dům a podobně. Kniha tak dobře poslouží i výuce dějepisu,“ doplnila Magdalena Gladišová.

O obrazovou stránku se postaral Petr Tomáš. Čtenáři jeho přičiněním najdou v knize nejen známá vyobrazení listin, vedut a kreseb nebo staré fotografie, ale také některé obrázky, se kterými se dosud v žádné publikaci o Lipníku nesetkali.

„Publikace Putování dějinami bude v prodeji v Turistickém informačním centru v Lipníku nad Bečvou,“ upřesnila na závěr mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.