„V letošním roce se uskuteční už dvanáctý ročník této úspěšné akce. Dveře svatostánků budou otevřeny v nezvyklé noční době každému, kdo touží po setkání, poznávání, či jen klidné chvíli k zamyšlení. Organizátoři akce nabídnou každoročně k prohlídce kostela i něco navíc,“ shrnul přerovský primátor Petr Měřínský.

Kostel svatého Vavřince se otevře od 19.30 do 22 hodin. Lidé si mohou prohlédnout sakristii a bohoslužebné předměty, ale také kůr a varhany. Součástí je i výstavka historických kněžských ornátů z 19. a 20. století. Zájemci mohou vystoupat do věže a podívat se i na zvon. Připraven je rovněž kvíz Noc v Bibli.

Zubrfest 2019 v areálu přerovského pivovaru.
Kam o víkendu? Na Zubrfest, Evropský orchestr lékařů, hody, Turbo nebo Kern

Boží Bang

Kostel sv. Michala na Šířavě bude přístupný mezi 18. a 21. hodinou.

„Nejprve vystoupí přerovská schola Boží Bang, a poté budou mít lidé možnost soukromé prohlídky svatostánku,“ řekla Jana Pivodová z oddělení komunikace přerovského magistrátu.

Výjimečnou příležitost nahlédnout do prostor, které nejsou veřejnosti běžně přístupné, nabídne kaple sv. Jiří na Horním náměstí. Otevřená pro veřejnost bude od 20 do 22. hodin.

„Ožijí také prostory kostela sv. Máří Magdalény v Předmostí, kde čeká návštěvníky kvíz o životě patronky kostela - Příběh Marie Magdalény. Svatostánek je přístupný od 20 do 22 hodin a ve 21 hodin budou mít lidé příležitost k modlitbě při světle svíček,“ doplnila Jana Pivodová.

Akuna show v Přerově. Ilustrační foto
Přerované si opět užijí Akuna show na náměstí

Program u evangelíků i pravoslavných

Pravoslavný chrám sv. Cyrila a Metoděje zahájí program v 19 hodin vystoupením pěveckého sboru Vokál. Následuje komentovaná prohlídka chrámu a výstavy, věnované pravoslavným obětem heydrichiády. Zájemcům je kostel přístupný do 22 hodin.

Bohatý program si užijí návštěvníci v evangelickém kostele v ulici Čapky Drahlovského. Začne krátce po 18. hodině veřejným čtením z díla J. A. Komenského. V 19 hodin zazpívá před kostelem sbor Add Gospel a ve 20.15 hodin následuje komentovaná prohlídka.

„Součástí doprovodného programu je expozice obrazů Otakara Hudečka, ale také výstava ilustrací ze života J. A. Komenského. Zajímavý program s tvořením pro děti má název Labyrint kostela a ráj srdce. V kostelní zahradě je připraveno posezení a grilování a zájemci se mohou zastavit také u informačního stánku anonymních alkoholiků,“ upřesnila.

Přístupný pro veřejnost bude od 18 hodin také kostel sv. Petra a Pavla v Penčicích. Pro příchozí je připravena přednáška s promítáním Kamila Šromoty s názvem Zpráva o putování po Svaté zemi.