Právě na tento den totiž spadá zahájení sezóny na cyklostezce Bečva.

Shodly se na tom obce, které se nacházejí po celé délce cyklostezky. Na několika místech najednou se tak v sobotu mezi devátou a desátou hodinou dopoledne rozjedou cyklisté různými směry.

Startovat se bude například ze Vsetína, z Valašského Meziříčí, z Rožnova pod Radhoštěm, z Hranic, Lipníka nad Bečvou, Přerova nebo Tovačova.

Jízdy se může zúčastnit každý, kdo se s jízdním kolem dostaví na včas určené místo.

Cílů, kam cyklisté během soboty dorazí, je hned několik. Pochopitelně se odvíjí od toho, na který úsek cyklostezky se kdo vydá. Na vyznačených cílech tras, kam účastníci akce dojedou, bude zajištěný zábavní nebo kulturní program a samozřejmě občerstvení.

Cíl: restaurace U Jadranu

„Jako bonus dostane každý, kdo se na trať vydá, drobný upomínkový předmět. Již nyní můžeme prozradit, že cyklisté, kteří na kola nasednou v Hranicích, v Lipníku, v Přerově nebo Tovačově, budou mít jako cílové místo Restauraci U Jadranu v Oseku nad Bečvou,“ uvedla Marcela Tomášová z Hranické rozvojové agentury.

Právě na tomto místě bude pro zájemce připravená takzvaná Cykloškola, v rámci které se lidé dozvědí něco o bezpečném pohybu cyklistů po komunikacích či prohlédnou si ukázky práce hasičského záchranného sboru.

„Věříme, že tato akce přiláká řadu lidí a to i z řad představitelů měst a obcí, které Cyklostezku Bečva, její propagaci a rozvoj podporují,“ uzavřela zástupkyně ředitele Hranické rozvojové agentury.