Během své mise odborníci navštíví i další pracovní úřady a některé neziskové organizace. Z průzkumu má vzniknout studie, která bude analyzovat nezaměstnanost v České republice.

„Zástupci banky se zajímali o způsob práce s uchazeči obecně a speciálně o práci s dlouhodobě nezaměstnanými a obtížně umístitelnými,“ informoval ředitel Úřadu práce v Přerově Michal Langoš.

Přerov si ke své návštěvě odborníci vybrali z důvodu vyšší koncentrace Romů. „Z projektu by mimo jiné mělo vzejít řešení umožňující příslušníkům této menšiny najít zaměstnání a dlouhodobě si je udržet,“ řekl Jaroslav Matoušek z Rady vlády pro národnostní menšiny.

Analýza má rovněž srovnat situaci romské menšiny v naší zemi s jinými evropskými státy. Jejím cílem je přinést nejen obecná doporučení, ale také strategické kroky a konkrétní návody pro řešení problémů v daných regionech.

„Odborníci z banky nám nabízejí pomoc při identifikaci problémů na trhu práce, kde vysoké procento nezaměstnaných tvoří Romové,“ vysvětlil Matoušek.

Jak doplnila krajská koordinátorka romských poradců Renáta Köttnerová, vypracovanou studii by měla využívat také nově vznikající agentura, jejímž cílem bude zabránit sociálnímu vyloučení a která by měla začít fungovat od začátku roku 2008.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika