„Vypsali jsme výběrové řízení na pět šéfů odborů a devět vedoucích oddělení. Zájemci můžou podávat přihlášky do druhého května a na jednání městské rady 18. května by mělo být už v personálních otázkách jasno,“ řekl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Zeštíhlení v kostce

Hlavním smyslem zeštíhlení úřadu je snaha ušetřit peníze a co možná nejvíce zjednodušit komunikaci mezi magistrátem a občanem. To je také hlavní důvod, proč město propustí na dvě desítky zaměstnanců. Na jejich platech totiž ušetří přes deset milionů korun.

Z původních šestnácti odborů jich po restrukturalizaci zbyde pouze osm. Některé se sloučí, jiné změní náplň. Sníží se i počet oddělení – a to ze 40 na pouhých 29. O tři méně bude i pracovních úseků.

Vedle útvaru interního auditu a kanceláře primátora vzniknou odbor ekonomiky, vnitřní správy, koncepce a strategického rozvoje, dále správy majetku a komunálních služeb, sociálních věcí a školství, evidenčních správních služeb a obecního živnostenského úřadu či odbor stavebního úřadu a životního prostředí.

„Počet zaměstnanců klesne po dokončení restrukturalizace pod tři sta,“ řekl v této souvislosti náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS). Odchod totiž časem čeká i úředníky z oddělení dávek pro zdravotně znevýhodněné občany a oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi.

Personální změny?

„Personální změny se nijak nedotknou kanceláře primátora či finančního odboru, který se pouze přejmenuje na ekonomický. Stejné vedení bude mít i odbor rozvoje. Na místo šéfa odboru majetku jsme ale vypsali výběrové řízení, protože odchází do důchodu,“ shrnul tajemník města Jiří Bakalík.

Nového šéfa bude mít tedy od července například odbor Stavebního úřadu a životního prostředí, sociálních věcí a školství či vnitřní správy. „Výběrové řízení se týká hlavně těch odborů, které byly zrušeny,“ podotkl Bakalík.

Ten chce změnami docílit větší pružnosti procesů. „Chtěli bychom, aby si lidé mohli vyřizovat své věci doslova z obýváku. Naší snahou je tedy do budoucna usilovat o elektronickou obsluhu všech procesů,“ uzavřel.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku