Největší letní úlovky čtenářů

Jste vášnivý rybáři, houbaři či zahrádkáři? Pošlete nám fotografii se svým nejlepším úlovkem a my ji zveřejníme na našich webových stránkách a na stránkách Přerovského deníku.

AKTUALIZUJEME

Fotografii doplňte popiskem, vašim jménem a bydlištěm. Do předmětu e-mailu napište: ÚLOVEK.

Snímky posílejte na: prerovsky@denik.cz

Přerovská Laguna vydala obra

V neděli 4. října v 10 hodin byl na Velké Laguně zdolán tolstolobik o délce 109 cm a váze 18 kg. Šťastným rybářem byl Petr Vašek. Foto zaslal Václav Dovrtěl

Veselý podzim

Tohle je prostě nádhera. Foto zaslal Lukáš Chytil z Přerova

Hlívě ústřiné se zalíbilo na pařezu

Fotografie hlívy ústřičné je z 15 .října 2009. Hlívu naočkoval manžel do pařezu po ořechu, foto pořídil Miloš Šebesta na svojí zahradě v Hranicích. Zaslala Ludmila Michnová

Jezero Anín vydalo amura

Fotografii amura 94 cm a 13,65 kg uloveného v jezeře Anín nám zaslal Václav Dovrtěl. Rybář na snímku se jmenuje Miroslav Maňák.

Ve Vlkoši vyrostly obří dýně

Pan Zdeněk Kužela z Vlkoše vypěstoval dýně o váze 35 až 55 kg. To miminko je Martinka.

Tovačovská jezera vydala své dary

Úlovky z letošního roku na Tovačovských jezerech – Anín zaslal Jaroslav Řezáč.

V Hranicích rostou na ledničce hlívy

Foto "slečny" Hlívy ústřičné zaslala Jiřina Pospíšilová z Hranic. Vyrostla na ledničce za pouhých 8 hodin. Sadbu jsem koupila v obchůdku Jezerka-Cementář.

Mega kapra ulovili v Tovačově

Fenomenální úlovek se podařil během kaprářského maratonu v Tovačově týmu Master Carp. Kapra o váze 18 kilogramů ulovili rybáři v neděli 13. září v noci.

V Přerově rostou melouny

O tom, že i v našem regionu je možné vypěstovat pěkné melouny, svědčí výpěstky manželů Marie a Jiřího Coufalíkových ze zahrádkářské kolonie Markrabiny v Přerově. Vlastní předpěstované sazenice vysadili koncem května na slunném místě a dobře zalévali. Každý z těchto melounů má přes osm a půl kilogramů a další kousky ještě dozrávají.

Metrový jeseter

Jesetera o délce 100 cm, který byl uloven ve čtvrtek 27. srpna na rybníku Jestřábice, poslal Viktor Kocian z Lukové.

Příroda se vrací do května?

Fotografie minišeříku je z mé skalky, který v pátek 28. srpna 2009 opakovaně vykvetl.Skutečně příroda blázní! Text a foto zaslala Marie Kalovská z Kojetína.

Netradičně osázený truhlík

Na fotografii je naše tříměsíční štěně kolie DANY. Text a foto zaslala Alena Žákovská

Zahrádka se má k světu

Letos se opravdu květiny na zahrádce Anny Kopřivové z Hranic povedly.

Parádní ukončení prázdnin

Nejen dálkoví plavci a otužilci z Přerova mají v zimě namířeno na Hanou do malebné obce Stražisko v prostějovském regionu, na Čertovy rybníky jezdí i zdejší rybáři. Poslední prázdninovou neděli tam dvanáctiletý Dan Grepl, novopečený rybářský benjamínek z Přerova, vyhrál 40minutový souboj s úctyhodným 75 cm dlouhým kapříkem, který mu ještě dlouho nedá zapomenout na letošní konec prázdnin.

Dědeček šikula

Náš dědeček chytil amura o váze 4 kg a míře 65 cm.

Fíky rostou i v Hranicích

Tady je důkaz od Kateřiny Kapusňákové z Hranic, že fíky dozrávají i v Hranicích.

Dostal ho na vařený brambor

Svůj kapitální úlovek chytil na vařený brambor Radim Kadleček z Grymova ve středu 12. srpna ve 22.50 hodin. Kapr lysec vážil 9,25 kg a měřil 78 cm. Tohoto macka Radim zdolával na přerovském rybníku rovných 20 minut.

Hřib z Beskyd

Míša Spáčil se svým úlovkem - jeden kilogram vážícím hřibem pravým, kterého našel v lesích v Beskydech.

Chybí jenom vodník

Takový zajímavý strom našla na Valašsku ve Velkých Karlovicích Kateřina Kapusňáková z Hranic.

Kapr jak má být

Svůj úlovek chytil Jan Šoustal z Prosenic na rybářskách závodech na Veseličku - rybník Lukavec, kapra délka 59 cm , váha 4,5kg.

Úlovek jako z pohádky

Na Horní Bečvě se podařil malému klučinovi nádherný úlovek. Danovi tehdy bylo 4 a půl roku. Měl ze svéhoštěstí nesmírnou radost, a houbařská vášeň ho od té doby neopustila. Dan je z Lipníka nad Bečvou.

Houbařili společně s pejskem

„Tyto hřiby jsem našel náhodou při nedělní procházce s pejskem blízko lesní cestičky. Ten větší měl průměr klobouku 28 cm a vážil 75 dkg,“ radoval se z nečekaného úlovkuFrantišek Matyáš z Kojetína.

Potěšení z pěkné přírodní symbiózy

Jan Beno je vášnivým zahrádkářem a tak mu nemohlo ujit nadherné květenstvi jednoho z jeho kaktusů. Toho si všimla i včelka a tak ji zvěčniljeho fotografickým přístrojem Canon powershot 1000.

Jak jsem chytil můj životní úlovek

Můj životní úlovek, který jsem chytil v pondělí 13. července ve 11:20 hodin na řece Bečvě v Lipníku nad Bečvou. Štika obecná měřila 92 cm a vážila 8,10 kg. Štika zabrala na rotační třpytku. Byl to velký boj, protože jsem neměl v ůmyslu chytat štiku ale tlouště. Tudiž jsem neměl ocelové lanko.Štiku jsem zdolával cca 25min na vlasec o průměru 0,20 mm. Lovec Lukáš Kelar

Svůj úlovek našel Jaroslav Vančura ve Staměřicích

Jaroslav Vančura se přišel pochlubit se svými úlovkem do redakce Deníku. Přinesl pravý hřib o váze šesti set gramů a k tomu velkou tašku ukrývající hotový houbařský poklad. „Vyrazili jsme s kamarádem do Staměřic na houby, a když jsem našel tohoto krasavce, nestačil jsem se divit. Ještě nikdy jsem nic podobného na vlastní oči neviděl,“ sdělil vášnivý houbař z Přerova. Bohužel úměrně s množstvím nasbíraných hub jsou častější i případy otravy. Podle rad mykologů by žádný houbař neměl nikdy sbírat houbu, kterou určitě nezná.

Vzrostlá lilie vyrostla na zahradě ve Velké

Zahrádku Kateřiny Brázdové ve Velké obdivuje každý, kdo k ní příjde na návštěvu. Jak by ne, už druhým rokem jí zde kvete obrovská lilie. „Květina měří 154 centimetrů amá 29 květů,“ upřesnila pyšná majitelka květiny Kateřina Brázdová z Velké.

Vrbčák: pětadvacetikilového sumce rybář zdolával hodinu

Kapitální úlovek se podařil Radku Kováříčkovi na rybníku Vrbčák u Býškovic. Po hodině urputného boje vytáhl těsně před půlnocí z vody pětadvacetikilového sumce.

Dravec měřil 155 centimetrů a rybář jej trochu kuriózně ulovil na vlasec o tloušťce pouhých 0,28 milimetru. Lovil přitom bez návazce a rybu chytil na háček na kapra.

„Sumce chytil při víkendových nočních rybářských závodech. Na dravce mělo políčeno více rybářů, poněvadž na něj byla vypsána odměna pět tisíc korun,“ podotkla starostka Býškovic Jana Světlíková.