Věk ale nehraje žádnou roli ani pro Emanuela Matyáše z KDU-ČSL, který má 75 let, šestasedmdesátiletého vedoucího skladu Ladislava Madera z KČŠM nebo Hugo Landsingera z nově vzniklé strany Přerov 2018. Ten má 77 let.

Mezi kandidátkami seniorského věku jsou i ženy. Například principálka loutkového divadla Sokola Přerovský Kašpárek Marie Veřmiřovská, která se uchází o přízeň voličů za uskupení Za prosperitu Přerova, má třiasedmdesát let.

„Pokud má člověk zdravý rozum a nemá třeba potíže s pamětí, tak může v komunální politice bez problémů fungovat. Já osobně jsem šla do politiky hlavně proto, abych něco udělala pro kulturu a sportovní vyžití ve městě,“ svěřila se Marie Veřmiřovská. Věk není překážkou ani pro lídra SPD v Přerově Jiřího Kafku, kterému je 74 let.

Do komunální politiky ale vstupují čím dál častěji také studenti vysokých nebo středních škol. V Přerově je vůbec nejmladším kandidátem osmnáctiletý student Jiří Tobiáš, který podpořil nově vzniklou stranu Občanská koalice. Mladé tváře má ve svých stranách ale i koalice SpP a Piráti, KDU-ČSL a TOP 09 nebo STAN. I za tyto strany kandidují studenti vysokých škol.