Pohled do podrobnějších statistik ukazuje, že nejvíce radostných událostí bylo v dubnu, kdy se narodilo celkem 58 dětí. Naopak nejméně ratolestí zapsali zdravotníci do porodních knih v únoru - pouze 40.

Jubilejní třicátý ročník Setkání dechových hudeb hostily o víkendu Dřevohostice.
VIDEO: Setkání v Dřevohosticích oslavilo třicátiny říznou dechovkou

Rodí dnes častěji mladší maminky, nebo si svou mateřskou povinnost plní ženy až v pozdějším věku? „Drtivá většina maminek byla v tomto roce ve věkovém rozmezí od dvaceti do čtyřiceti let. Zaznamenali jsme ale i jedenáct rodiček, starších čtyřiceti let. Té nejstarší bylo šestačtyřicet let,“ řekla vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení přerovské nemocnice Radmila Šimoníková s tím, že loni měla nejstarší maminka dokonce o dva roky více - 48 let.

Přerovská porodnice je vyhledávaná nejen maminkami z Olomouckého kraje, ale pečuje také o rodičky z ciziny. A z jakých nejvzdálenějších zemí letos pocházely? „Měli jsme tu rodičky z Filipín i z Vietnamu, ale také Bulharska či Ukrajiny,“ upřesnila.

Mezi nové služby, které byly v přerovské porodnici zavedeny v prvním pololetí tohoto roku, patří centrální monitoring KTG, ženská bylinná napářka, rebozo šátky a poporodní šátkování či tejpování před a po porodu. Na oddělení šestinedělí je pro maminky připravena lednička s bílkovinnými přídavky, ovocem a mléčnými výrobky, potřebné pohodlí a komfort poskytuje také klimatizace na pokojích.