„Letos jsme se opravdu do soutěže nepřihlásili. Chtěli jsme dát šanci dalším městům a obcím,“ prohlásil mluvčí radnice Petr Bakovský.

Hranice v loňském ročníku zvítězily nejen v krajském kole, ale dočkaly se vítězství i v celostátní části.

„V Hradci Králové jsme převzali ocenění, které je velmi příjemné. Jedním z důvodů, proč se letos nezúčastníme je fakt, že už vlastně nic víc vyhrát nemůžeme,“ přidal se smíchem mluvčí radnice.

Vítězství nepřineslo jen samotou cenu. Díky němu se značně zvýšila prestiž města i návštěvnost stránek. V loňském roce webové stránky navštívilo sto devadesát tisíc lidí, což je o pětatřicet tisíc více než v roce 2009.

„Návštěvnost se nám vítězstvím opravdu navýšila. Například pro některá města, která se chtějí do soutěže přihlásit, se naše stránky staly takovým vzorem jak uspět,“ uvedl Petr Bakovský.

O soutěži

Letošní ročník Zlatého erbu startuje osmého února a města a obce se mohou přihlašovat od desátého ledna.

„Letos půjde o celorepublikově třináctý ročník. Krajská soutěž se koná poosmé,“ řekl vedoucí tiskového oddělení Kanceláře hejtmana Ivo Heger. Krajského vítěze určí porota složená ze zástupců Olomouckého kraje, neziskových organizací a novinářů.

„Úroveň stránek jde poslední roky stále nahoru. Poslední dobou je opravdu těžké rozhodnout, který web je nejlepší,“ přiznal náměstek hejtmana Pavel Horák.

Do současné doby zatím není v soutěži evidována ani jedna přihláška z Hranicka. Přerovsko je naopak zastoupeno obcí Přestavlky, která bude bojovat v kategoriích webová stránka, elektronická služba a zvláštní cena pro nejlepší turistickou prezentaci. (zem)