Ve více než hodinové debatě, která probíhala na městském úřadu v Hranicích, diskutovali nad palčivými ekologickými otázkami, které trápí občany tohoto regionu.

Na městském úřadě v Hranicích hovořil Bursík s pracovníky odborů životního prostředí z Hranic, Přerova, Oder a Lipníku nad Bečvou a také s vedením měst. Nejdůležitějšími body debaty se stala problematika budování Oderského kanálu a jaderné elektrárny v Blahutovicích.

„Oba projekty se nám jeví jako naprosto nevhodné. Vybudování Oderského kanálu by znamenalo mimořádné narušení krajiny. Také výstavba jaderné elektrárny v Blahutovicích je pro dané území geologicky i tektonicky nevhodná. Navrhujeme proto zrušit ty body návrhu, který v červnu předložilo Ministerstvo pro místní rozvoj, a v nichž se počítá s rezervou pro tyto výstavby,“ uvedl Bursík.

Zástupci Hranic se na schůzce s ministrem věnovali také nepříznivému dopadu automobilové dopravy a důležitosti vybudování Palačovské spojky. Vedoucí odboru životního prostředí v Hranicích Ivana Zaoralová ministra požádala, aby urgoval za soulad výstavby této komunikace s postupem stavby dálnice D47.

Sdělte nám, co si myslíte o vybudování Oderského kanálu a jaderné elektrárny v Blahutovicích. Diskutujte na našich webových stránkách

Pavlína Chmelařová