Ceny vítězům předali ve středu na půdě Základní školy Velká Dlážka zástupci Deníku, města a školy. Soutěž, která měla vybrat nejzdařilejší snímek mladých fotografů, se těšila obrovskému zájmu veřejnosti. Na webu Přerovského a hranického deníku dalo svému favoritovi hlas celkem 5 257 čtenářů.

Vítězkou se po napínavém souboji stala patnáctiletá Natália Horáková ze Základní školy Velká Dlážka, která zachytila objektivem svého fotoaparátu západ slunce na Jadranu v Oseku nad Bečvou. Získala rekordních 1426 hlasů.

„Založili jsme ve škole fotografický kroužek, takže bych se tomuto koníčku chtěla určitě dál věnovat. Snímek vznikl v létě, když jsme byli s kamarádem na kolech na Jadranu," přiblížila Natália Horáková, která si odnesla ze soutěže hodnotný dárek – tablet.

Hlasování na webu podle ní sledovali kamarádi a podporovala ji i rodina.

„Bojovala jsem o prvenství se svým nejlepším kamarádem, který chodí do vedlejší třídy," usmála se.

Pavel Mikuláček vyfotil druhé nejúspěšnější dílo na zahradě u babičky ve Strukově za Olomoucí.

„Bouda ve zdi, kterou obývá naše fenka Barunka, mi připadala originální," zmínil. V soutěži získal 1224 hlasů a odnesl si dárkový koš.

Také třetí nejúspěšnější dílo se mohlo pyšnit třetím elementem. Jakub Gregovský ze Základní školy U Tenisu zachytil podvečerní oblohu v Troubkách. Pro jeho fotografii hlasovalo 1160 lidí. Zaujal ho prý zajímavý přírodní úkaz na obloze a to, že ho vyfotil, byla prý spíše náhoda. Organizátoři soutěže ze ZŠ Velká Dlážka chystají 19. prosince multimediální výstavu v přerovském kině Hvězda, na které budou k vidění nejzajímavější fotografie.