K jeho poškození došlo minulý čtvrtek dopoledne.

„Když procházel kolem zařízení, udeřil do něj rukou. Rozbil tak dotykovou obrazovku, která slouží k výběru služby," popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škoda byla vyčíslena na patnáct až dvacet tisíc korun. Vyšetřovatelům už se podařilo vypátrat pravděpodobného viníka, kterým je dvaačtyřiceti­letý muž.

Poničené zařízení bylo uvedeno do provozu v úterý. Fronty žadatelů, kteří si přišli zaregistrovat své auto, se ale ani po více než třech týdnech nezkrátily. Jeden z klientů už kvůli tomu dokonce podal stížnost a dožadoval se náhrady škody za cestu a čas, který strávil na úřadě čekáním.

A jaká je v těchto situace na úřadě?

„Jsme tu od osmi, takže čekáme ve frontě čisté dvě hodiny. Potřebuji přihlásit auto jednou za x roků a teď to na mě padlo. Věřím ale tomu, že to v úterý dopoledne uděláme. I když, přestávka, kterou mají úředníci od čtvrt na dvanáct na oběd, to může změnit," řekl odevzdaně Petr Černotík z Přerova.

Práce úředníků se zastala další z dotázaných.

„Lidé mají často nesmyslné požadavky a při jednání s úřady jsou zejména ti starší úplně bezmocní. Neškodila by nějaká osvěta, aby byli lépe připraveni. Pak by to šlo rychle. Úředníci jsou dobří, nemůžu proti nim říct ani půl špatného slova," řekla starší žena, která čekala na odhlášení svého vozu asi hodinu.

Trampoty s registrem

Nový systém už v předchozích týdnech dvakrát zkolaboval a připravil horké chvilky nejen žadatelům, ale úředníkům.

„Když už se do systému dostaneme, tak jsou tam špatná data. Vše se pak musí ručně dohledávat a opravovat," popsala před časem vedoucí oddělení dopravně správních agend přerovského magistrátu Ivana Bezroučková.

Práci úředníků zpomalují především špatné údaje.

„Několikrát se nám stalo, že mělo auto chybné datum vydání registrační značky a v kolonce se místo správného údaje objevilo 1. 1. 1901," popsal jeden z častých problémů pracovník registru vozidel Miroslav Kovařík.