„Pořád se mluvilo o tom, kolik peněz se vyčlení na záplaty po zimě, ale technické služby jsem ještě letos v ulicích nepotkal," postěžoval si třeba Břetislav K. z Přerova. Stejně to vidí i Iva Bartošová, která zaslala do redakce dokonce několik fotografií z Tovární ulice.

„Prokličkovat záplavou děr a výmolů je téměř nemožné. Pokud je objíždíte, riskujete, že vás srazí kamion či dodávka. Ani řidiči to nemají jednoduché, když chtějí, aby jejich auto projelo bez úhony. Většina z nich jezdí ve středu silnice, což při frekvenci vozidel a šířce silnice není zrovna nejlepší způsob," vylíčila.

Město letos vyčlenilo na opravy nejhůře poničených úseků v Přerově částku přes dva miliony korun. Radní ale sami přiznávají, že to nebude zdaleka stačit.

„Ne všechny komunikace v Přerově jsou v našem majetku. Jednali jsme se Správou silnic Olomouckého kraje o nutnosti oprav v Palackého ulici nebo u kruhového objezdu v Jateční," řekl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Jaký je postup oprav?

Město má podle něj zpracovaný seznam oprav, které nejvíce hoří.

„Jsme si vědomi toho, že se letošní zima podepsala na stavu silnic katastrofálním způsobem. Snažíme se z minima vytěžit maximum. Financí je málo, ale koncem května na radě projednáme návrh navýšení rozpočtu na opravy. O něm v červnu rozhodnou zastupitelé," podotkl.

Technické služby letos začaly s opravami později než v minulých letech.

„Je to i tím, že obalovny spustily provoz teprve koncem dubna, což zavinila dlouhá zima. Momentálně spravujeme Čechovu ulici, Žerotínovo náměstí a Kozlovskou, zalepili jsme také část výtluků v Čekyni, Újezdci, který už je hotový, a dále část spojky do Vinar," vyjmenoval Jiří Gala z Technických služeb města Přerova.

Některé silnice ale podle něj musejí počkat.

„Máme vyčleněné úseky, které se zatím neopravují, protože je čeká frézování. Jedná se například o ulici Šířava, Svisle, ale také Seifertovu, část Prostějovské, Bratrskou a nábřeží Edvarda Beneše," uzavřel.