Na chodbě Základní školy Svisle ještě v pátek dopoledne čistili schody, umývali zábradlí a drhli podlahy nejen stavebníci, ale i zaměstnanci školy.

„Finální úklid zvládneme o víkendu, v současné době se ještě dokončují obklady na sociálním zařízení," popsal ředitel Miroslav Fryštacký.

Prvňáčků, kteří v pondělí poprvé nastoupí do školy, se ale stavba nijak nedotkne.

„Protože jsme nevěděli, zda všechno stihneme v termínu, umístili jsme pro jistotu obě první třídy do sousední budovy v ulici Karla Kouřilka," dodal.

Vyměněná okna už jsou ve všech učebnách, v jídelně i družině. Nově vymalované jsou i chodby.

„Stihlo se to v rekordním čase, práce totiž začaly 26. července. V prostorách družiny jsme nechali provést Zdravotním ústavem v Olomouci kontrolní měření, které vyloučilo přítomnost nebezpečného azbestu," doplnil Zdeněk Dostál z odboru rozvoje přerovského magistrátu. Venkovní úpravy potrvají na škole až do listopadu.

Na stavební ruch si budou muset zvyknout také školáci ze ZŠ U Tenisu, kde výměna oken teprve začala.

„Škola je v září připravena na náhradní výukový program, věříme ale, že se podaří práce urychlit. Další potřebné informace zjistí rodiče na informativní schůzce, která se uskuteční v tělocvičně školy 3. září v 17 hodin," uzavřel náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).